Marsylia się zbroi!


Nie skończyła się jeszcze walka o tegoroczną koronę mistrzowską, a w Marsylii już myślą nad kolejnym sezonem. Nowy trener „Les Phoceens” zapowiada wzmocnienia.


Udostępnij na Udostępnij na


Didier Deschamps, który w nowym sezonie zastąpi Erica Geretsa na stanowisku trenera OM, szykuje transferową ofensywę. Dzisiejszy L’Equipe donosi, że przyszły trener OM wie już jacy piłkarze będą stanowić trzon jego drużyny. Deschamps chce pozyskać z Werderu Brema Brazylijczyka Naldo, za którego jest w stanie wyłożyć ok. 10 mln euro oraz stopera Bordeaux Souleymane Diawara. Przede wszystkim jednak stawia sobie za cel zatrzymać w drużynie oba „klejnoty” czyli Taye Taiwo oraz Mamadou Niang’a. O tym jak ważni są to piłkarze dla Marsylii, może świadczyć opublikowana w piątek przez France Football rozmowa pomiędzy prezesem klubu Pape Diouf’em a senegalskim napastnikiem Niang’em.

Eh Mamadou, wiesz, że jak będziesz chciał odejść to będziesz kosztował 30 milionów euro!

  Co? Nie, to nie możliwe to cena jak za Papieża!

Tyle samo będzie kosztował Taye.

Zatrzymanie tych piłkarzy może okazać się bardzo trudne. Niang wielokrotnie powtarzał, że marzy mu się Premier League, a niedawno Everton wyraził chęć pozyskania Senegalczyka za 14 milionów euro.  

Do tej pory mówiło się o pozyskaniu do Marsylii dwóch napastników: Didiera Drogby z Chelsea, który grał w tej drużynie w sezonie 2003/2004 oraz Davida Trezeguet’a. Obaj piłkarze wyrazili zainteresowanie grą dla „Les Phoceens”. Trezeguet kilka dni temu w wywiadzie dla francuskiego Le Parisien nie wykluczył swojego transferu: Jeśli Didier zadzwoni to zastanowię się nad jego propozycją. 

To nie wszystkie przymiarki transferowe Marsylii na przyszły sezon. Niemieszczący się w składzie Bayernu Monachium Daniel Van Buyten nie wyklucza swojego powrotu na Stade Velodrome. Jak sam powiedział: Nie spaliłem za sobą mostów, i mam dobre wspomnienia.

Wygląda na to, że OM ma zamiar w przyszłym sezonie ponownie powalczyć o tytuł mistrzowski i myśli głównie o wzmocnieniu swojej dość wątłej defensywy. Indywidualne błędy obrońców w ostatnich meczach przyczyniły się do utraty przez Marsylię cennych punktów, przez co mają małe szansę na wywalczenie tytułu w tym sezonie.

Komentarze
~Under (gość) - 15 lat temu

Trezegeut, Van Buyten, Naldo.

Poważne wzmocnienia.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze