Ligue 1: Nicea blisko czołówki

W pierwszym meczu 26. kolejki Ligue 1 OGC Nice pokonał 2:0 Stade de Reims. Po tym zwycięstwie gospodarze umocnili się na czwartym miejscu w tabeli.

Piątkowy mecz otwierający 26. serię spotkań był pojedynkiem drużyn znajdujących się w zupełnie różnych sytuacjach. Gospodarze od początku sezonu są zaskoczeniem i świetnie sobie radzą, nieśmiało dobijając się do miejsc gwarantujących udział w europejskich pucharach. Ekipa Reims natomiast radzi sobie fatalnie i do samego końca sezonu będzie walczyła o utrzymanie. Faworyt więc mógł być tylko jeden.

Mecz przebiegał zgodnie z oczekiwaniami. Zawodnicy z Nicei przeważali przez całe spotkanie i kontrolowali grę. Do tego stopnia, że goście nie oddali ani jednego celnego strzału. Prowadzenie podopiecznym Claude’a Puela dał w 11. minucie Eysseric, który zdobył bramkę po rzucie karnym. Na pięć minut przed końcem trafienie dołożył Renato Civelli i to gospodarze mogli dopisać trzy punkty na swojego konto.

Po tym spotkaniu OGC Nice umocnił się na czwartym miejscu w tabeli i do trzeciego Olympique Marsylia traci tylko punkt. Stade de Reims natomiast jest niebezpiecznie blisko strefy spadkowej i z pewnością z taką grą trudno będzie o poprawę tej lokaty.