Ligue 1: Łatwe zwycięstwo Bordeaux

Girondins Bordeaux rozgromiło Le Havre AC 4:0 w meczu inaugurującym 11. kolejkę Ligue 1. Jednym z bohaterów został napastnik "Żyrondystów", David Bellion.

Mecz Girondins Bordeaux – Le Havre AC zainaugurował 11. kolejkę Ligue 1. Od początku inicjatywa należała do podopiecznych Laurenta Blanca. Gospodarze mieli kilka okazji do zdobycia gola, lecz nie potrafili ich wykorzystać. W 30. minucie jednak nastąpiło przełamanie. W dobrej sytuacji znalazł się David Bellion i pokonał Christophe’a Revault’a. Od początku meczu to Bordeaux podawało celniej, grało spokojniej i dokładniej, po prostu na luzie. W 47. minucie padł drugi gol dla Bordeaux. Ponownie na listę strzelców wpisał się Bellion. Drużyna z Hawru nie potrafiła odpowiedzieć żadnym trafieniem. Natomiast gospodarze dalej konstruowali ładne akcje ofensywne i liczyli na kolejne trafienia. W 72. minucie kibice ujrzeli trzecią bramkę swoich pupili. Tym razem do protokołu meczowego wpisał się Argentyńczyk Fernando Cavenaghi. Wynik meczu ustalił Brazylijczyk Wendel. Dzięki tej wygranej Bordeaux co najmniej do jutra będzie liderem.