Kombouare: Nie ma czasu na relaks

30 sierpnia 2011 Kombouare: Nie ma czasu na relaks

Paris Saint-Germain pokonało w zeszły weekend Toulouse FC (3:1) i awansowało na 3. miejsce w ligowej tabeli. Antoine Kombouare był zadowolony szczególnie z drugiej połowy, ale przyznał, że drużynę czeka jeszcze wiele pracy.

Antoine Kombouare był zadowolony z gry swoich podopiecznych
Antoine Kombouare był zadowolony z gry swoich podopiecznych (fot. psg.fr)

Paris Saint-Germain przyjechało do Tuluzy w roli faworyta, ale do szatni w lepszych nastrojach schodzili gospodarze, którzy po bramce Capoue prowadzili 1:0. Po przerwie PSG grało jednak zupełnie inaczej i już w 56. minucie Kevin Gameiro zdobył bramkę dającą wyrównanie. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, Mevlut Erding pokonał Aliego Ahamadę i wyprowadził paryżan na prowadzenie. Zwycięstwo ekipy z Parc des Princes przypieczętował jeszcze Jeremy Menez, który w doliczonym czasie gry ustalił rezultat na 3:1. Warto dodać, że znakomite spotkanie w barwach Paris Saint-Germain rozegrał Javier Pastore, który asystował przy dwóch bramkach swojego zespołu.

Antoine Kombouare chwalił swoich podopiecznych za znakomitą drugą połowę i walkę do końca, ale przyznał, że podczas przerwy na spotkania reprezentacji nie będzie okazji do relaksu.

Było to trudne spotkanie pod względem fizycznym. Przerwę spędziliśmy na rozmowie, aby zachęcić zawodników do pokazania charakteru i swoich umiejętności. Trzeba także pamiętać, że Toulouse to bardzo dobry zespół, który zdobył tylko jednego gola w czterech meczach. W ostatnich dziewięciu meczach nie tracił bramki jako pierwsi – powiedział Kombouare.

Chciałbym pogratulować moim zawodnikom, którzy dali z siebie wszystko i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Nie możemy sobie teraz pozwolić na relaks. Podczas przerwy na mecze reprezentacji mamy do wykonania wiele pracy – dodał szkoleniowiec PSG.

Następny mecz Paris Saint-Germain rozegra na Parc des Princes, a rywalem paryskiego zespołu będzie Stade Brest.