Hit 25. kolejki: Legia – Lech!


12 kwietnia 2008 Hit 25. kolejki: Legia – Lech!

Już dziś o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, druga w tabeli Legia Warszawa podejmie zajmującego czwartą pozycję Lecha Poznań. Mecz zapowiada się arcyciekawie, a emocji z pewnością nie zabraknie na boisku, jak i poza nim.


Udostępnij na Udostępnij na

Spotkania Legii z Lechem, zawsze elektryzowały kibiców piłkarskich, nie zależnie od stawki o jaką się toczyły. Dla sympatyków „Wojskowych” Lech to obok Wisły i Widzewa ich największy rywal. W Wielkopolsce natomiast najważniejszym punktem sezonu są mecze z Legią. Tym razem spotkaniu, nazywanemu przez niektórych „derbami Polski” towarzyszy jeszcze większe niż zwykle zainteresowanie, gdyż obie drużyny rywalizują o wicemistrzostwo, dające udział gry w europejskich pucharach.

Piotr Reiss - lider Lecha.
Piotr Reiss – lider Lecha. (fot. lechpoznan.com)

Pomimo słabszej ostatnio postawy gospodarzy (tuszowanej świetną dyspozycją Chinyamy i Rogera) to właśnie Legia jest faworytem spotkania. – Legia jest zawsze Legią i na Łazienkowskiej będzie trudnym przeciwnikiem – zapowiada Franciszek Smuda. Dodając, że jego zespół powalczy o zwycięstwo: – Mam optymizm, bo każdy trener powinien go mieć. Zagramy agresywnie, będę starał się przelać ten optymizm na zespół. Nadzieje popularnego „Franza” wydają się być uzasadnione. Lech wiosną poprawił grę na wyjazdach, nie traci głupich bramek, wykorzystując przy tym stworzone okazje pod bramką rywali. Smaczku rywalizacji dodaje fakt, że jeśli na boisko wyjdzie Piotr Reiss, to będzie to jego jubileuszowy 300. mecz w Orange Ekstraklasie. Ulubieniec poznańskiej publiczności z całą pewnością nie mógłby sobie wymarzyć lepszego uczczenia jubileuszu, jak zdobycie decydującego gola. Co ciekawe, kapitan „Kolejorza” całe 90 minut może obejrzeć z ławki rezerwowych gdyż jak na razie znacznie lepsze notowania u trenera Smudy ma Hernan Rengifo. Peruwiańczyk podobnie jak inni czołowi zawodnicy był specjalnie oszczędzany na spotkanie w Warszawie. Trener Lecha nie ukrywał, że bardzo zależy mu, aby w sobotę zagrać w jak najbardziej optymalnym składzie. Co się uda, gdyż z ważniejszych graczy, nie wystąpi tylko Dimitrije Injać.

Znacznie większe problemy ma trener Jan Urban. Jego zespół walczy na wszystkich trzech frontach (OE, PP, PE), przez co piłkarze muszą w ostatnim czasie rozgrywać swoje mecze, co trzy dni. Zdaniem obserwatorów nie odbija się to dobrze na formie prezentowanej przez „Wojskowych”. Szkoleniowiec gospodarzy na pewno nie będzie mógł skorzystać z usług Edsona, pod dużym znakiem zapytania stoją też występy Piotra Bronowickiego i Jakuba Wawrzyniaka, którzy narzekają na drobne urazy. Wśród piłkarzy, którzy wyjdą w podstawowej jedenastce nikt jednak nie będzie się oszczędzał, gdyż stawka spotkania jest wszystkim bardzo dobrze znana. Mecz zapowiada się wyjątkowo wyrównanie i każdy wynik jest możliwy. Pozostaje mieć nadzieje, że kibice zobaczą dobre widowisko, z dużą liczbą efektownych bramek.

Typ iGola: X

Liczby meczu:

89 – tyle razy grały ze sobą w lidze Legia i Lech
38 – tyle razy wygrała Legia
26 – tyle razy wygrał Lech
25 – tyle razy był remis
7 – tyle razy Lech wygrał w lidze przy Łazienkowskiej
300 – tyle meczy rozegra w ekstraklasie Piotr Reiss, jeśli pojawi się na boisku

Relacja radiowa!

Bezpośrednią relację z tego spotkania przeprowadzi internetowe radio iGol FM. Początek tuż po 17. Aby włączyć radio, należy kliknąć w niebieski banner, zamieszczony po prawej stronie wortalu, bądź w link: http://fm.igol.pl/igol.m3u

Do słuchania transmisji wymagany jest program, obsługujący format AAC+ (Winamp, Foobar).

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze