Grenoble gromi, remis na Stade Louis II

Dzisiaj odbyły się dwa przełożone spotkania 35. kolejki Ligue 1. Grenoble rozgromiło na własnym boisku Paris Saint-Germain 4:0, natomiast AS Monaco zremisowało z Le Mans 1:1.

Prowadzenie w tym spotkaniu objęło Le Mans w 10. minucie, kiedy to dośrodkowanie Bouhorusa na gola zamienił Mathieu Dossevi. Mimo straconego gola Monaco grało ambitnie i dążyło do zdobycia wyrównania, które nastąpiło w drugiej części gry. W 48. minucie, po zagraniu Juana Pablo Pino, Didiera Ovono pokonał wprowadzony w pierwszej połowie Mazzou. Sześć minut później gospodarze mieli szansę na zdobycie drugiej bramki, jednak strzał z rzutu karnego Nene został obroniony przez Ovono. Jeszcze w końcówce spotkania Brazylijczyk miał szansę na zapewnienie zwycięstwa swojej drużynie, jednak piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce bramki Le Mans. Ten wynik przesądza tak naprawdę spadek Le Mans do Ligue 2.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Grenoble niespodziewanie rozbiło na Stade de Alpes Paris Saint-Germain aż 4:0. Od 26. minuty gospodarze prowadzili po trafieniu Laurenta Battlesa, który popisał się ładnym uderzeniem z 25 metrów. Jeszcze przed przerwą Grenoble strzeliło drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Nicolas Dieuze. Drugie 45 minut również należało do podopiecznych Mechy Bazdarevica, którzy zdołali jeszcze dwukrotnie pokonać Gregory’ego Coupeta. Najpierw w 65. minucie uczynił to Nassim Akrour, który wykorzystał dobre podanie Calve, a trzy minuty później wynik na 4:0 ustalił Daniel Ljuboja.