Gouffran nie gra, ale przedłuża kontrakt

5 maja 2011 Gouffran nie gra, ale przedłuża kontrakt

Pomimo poważnej kontuzji kostki Yoana Gouffrana, eliminującej go prawdopodobnie z gry w tym sezonie, Girondins Bordeaux postanowiło przedłużyć kontrakt ze swoim piłkarzem. Francuz związany jest teraz z „Żyrondystami” do 2013 roku.

W lutym tego roku w meczu przeciwko swojej byłej drużynie, Caen, urazu stawu skokowego nabawił się Yoan Gouffran. Napastnik wszedł w tym meczu z ławki rezerwowych w przerwie spotkania, lecz po 20 minutach musiał opuścić płytę boiska. Tamto spotkanie „Żyrondyści” przegrali 1:2.

Gouffran związał się z GB do 2013 roku
Gouffran związał się z GB do 2013 roku (fot. francefootball.fr)

Mimo iż kontuzja ta nadal ciągnie się za zawodnikiem, a ewentualny powrót oceniany jest dopiero na drugą połowę czerwca, to władze Bordeaux zdecydowały się podjąć decyzję o dalszej współpracy. Mając na uwadze perspektywiczność młodego, bo 24-letniego piłkarza, uznano, iż jest on w stanie zaoferować jeszcze wiele temu klubowi. Gouffran przeszedł operację stawu skokowego i gotowy będzie dołączyć do zespołu prawdopodobnie na przedsezonowe przygotowania.

Były piłkarz normandzkiego Caen przybył na Stade Chaban Delmas w 2008 roku i już w pierwszym sezonie po przenosinach wygrał z zespołem krajowe mistrzostwo, będąc jedną z istotniejszych postaci w składzie Laurenta Blanca. Do tej pory rozegrał w barwach Bordeaux 116 spotkań, strzelając dwanaście bramek.