Gol Jarki daje trzy punkty bytomianom!

9 sierpnia 2013 Gol Jarki daje trzy punkty bytomianom!

W spotkaniu 3. kolejki drugiej ligi zachodniej piłkarze Polonii Bytom pokonali na własnym stadionie zawodników Gryfa Wejherowo 2:1. Zwycięstwo gospodarzom zapewniły trafienia Białkowskiego oraz Jarki.

Od pierwszych minut zawodnicy obu zespołów wzajemnie się badali. Pierwsi klarowną okazję do zdobycia bramki mieli piłkarze „Królowej Śląska”. W roli głównej wystąpił Setlak, który z bliskiej odległości mógł skierować futbolówkę do bramki. Jednak nieznacznie się pomylił. Goście z północnej Polski zdołali odpowiedzieć dopiero na początku trzeciego kwadransa gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Mateusza Dąbrowskiego strzał w kierunki bramki strzeżonej przez Mikę oddał Bejuk. Niemniej piłka minęła światło bramki.

Kibice Polonii Bytom
Kibice Polonii Bytom (fot. Rafał Rusek /iGol.pl)

W 38. minucie podopieczni Jacka Trzeciaka mieli idealną okazję do objęcia prowadzenia. Po świetnym podaniu od Michalika oko w oko z bramkarzem adwersarzy znalazł się Białkowski. Niestety dla kibiców dwukrotnego mistrza Polski ofensywnie usposobiony gracz „Niebiesko-czerwonych” przestrzelił. Jak się jednak okazało później, co się odwlecze, to nie uciecze. Co nie udało się chwilę wcześniej wychowankowi Hutnika Kraków, udało się tuż przed końcem pierwszej części gry. Po wrzutce z lewego sektora boiska od Nowaka 22-letni zawodnik bytomian strzałem głową otworzył rezultat meczu, wbijając rywalom bramkę do szatni.

Po zmianie stron ekipa z Wejherowa zdołała doprowadzić do wyrównania. W 58. minucie spotkania po błędzie Kowalskiego w dogodnej sytuacji do strzelenia gola znalazł się Maciej Osłowski, który swojej szansy nie zmarnował i pewnym strzałem doprowadził do tego, że na tablicy wynikowej wyświetlał się rezultat 1:1.

Riposta mogła nadejść parę minut później. Świetnie prawą stroną boiska pomknął Nowak, który dostrzegł niepilnowanego Białkowskiego. Strzelec pierwszego gola dla gospodarzy, będąc przed szansą ponownego wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie, trafił w jednego z piłkarzy rywali i cała akcja spaliła na panewce.

Szesnaście minut przed końcem sportowej rywalizacji piłkarze Polonii zdołali strzelić bramkę na 2:1. Na listę strzelców wpisał się wprowadzony w miejsce Michalika na początku drugiej części gry Dawid Jarka. Tym samym napastnik zespołu z Górnego Śląska w końcu przełamał złą passę w barwach bytomskiej Polonii bez strzelonego gola. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i w związku z tym trzy punkty zostały w Bytomiu.