Francuzi na celowniku


Hatem Ben Arfa, Benjamin Gavanon czy Gabriel Obertan to piłkarze, którymi zainteresowane są czołowe europejskie kluby.


Udostępnij na Udostępnij na

Hatem Ben Arfa grający na codzień w Olympique Lyon, zwrócił uwagę Arsena Wengera, który chciałby go widzieć w stolicy Anglii. 
– Jesteśmy nim bardzo zainteresowani – mówi trener „Kanonierów”. – To znakomity piłkarz. Ewentualny transfer do Arsenalu, według różnych źródeł, miałby kosztować od 18 do 25 milionów euro. Piłkarzowi umowa kończy się za dwa lata, ale wiadomo już, że lider tabeli Ligue 1, przedstawi niedługo nową umowę, aby zatrzymać rewelacyjnego zawodnika u siebie.

Benjamin Gavanon nie jest pewny swojej przyszłości w AS Nancy. Sam przyznaje, że uzależnione to jest od tego, czy wraz z klubem wywalczy miejsce premiowane udziałem w Lidze Mistrzów. Jeśli nie, mógłby znaleźć sobie nowy klub. I długo nie musiałby szukać, bowiem niemiecki Wolfsburg wyraził chęć pozyskania piłkarza.
– Zakończy się sezon i zobaczymy co się wydarzy. Jestem tutaj szczęśliwy, ale nigdy nie wiadomo co się w futbolu wydarzy, ponieważ tutaj wszystko dzieje się bardzo szybko – powiedział Gavanon.

Juventus Turyn i Real Madryt. Te dwie piłkarskie potęgi chcą mieć u siebie Gabriela Obertana. Rewelacyjny zawodnik Girondins Bordeaux, często porównywany jest do drugiego Henry’ego.
Kontrakt piłkarza z klubem wygasa dopiero w 2011 roku, ale najprawdopodobniej już po zakończeniu tego sezonu trafi do któregoś z silnych europejskich zespołów.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze