Fornalak: Nasza sytuacja jest skrajnie trudna


13 maja 2012 Fornalak: Nasza sytuacja jest skrajnie trudna

Po ostatnim gwizdku sędziego w meczu Polonii Bytom z Zawiszą Bydgoszcz żadna ze stron nie była zadowolona z końcowego rezultatu. Dariusz Fornalak na konferencji prasowej przyznał, że jego podopieczni w ostatnich fragmentach spotkania zachowali się nieodpowiedzialnie.


Udostępnij na Udostępnij na

– Prowadziliśmy do 95. minuty i gdyby wtedy się skończyło, nastroje mielibyśmy zupełnie inne. Zmieniliśmy dzisiaj sposób gry, staraliśmy się dobrze zorganizować w defensywie, rozgrywać piłki. Udało nam się strzelić gola i plan był realizowany. No właśnie… Realizowany do momentu, w którym ten mecz powinien był się już skończyć. Ale gra się do ostatniego gwizdka sędziego, a my zachowaliśmy się mało odpowiedzialnie i kosztowało nas to utratę dwóch punktów – powiedział opiekun Polonii Bytom, Dariusz Fornalak.

Kibice Polonii Bytom
Kibice Polonii Bytom (fot. Łukasz Pawlik/iGol.pl)

– Można mieć takie przeświadczenie, że wszystkie klęski świata spadają na Polonię Bytom. Zostały nam jednak trzy spotkania, a nasza sytuacja jest skrajnie trudna. Cieszy tylko to, że z każdej strony spotykają nas słowa otuchy. Czujemy i głęboko w to wierzymy, że ta liga się jeszcze dla Polonii nie skończyła – dodał.

– Ten wynik nie zadowala ani Polonii, ani nas. Przespaliśmy na pewno pierwszą połowę. Polonia się cofnęła i dobrze zabezpieczyła strefę obrony, więc trudno było nam się do niej przedostać. W drugiej połowie gra w ofensywie wyglądała trochę lepiej. Mieliśmy parę sytuacji, które można było wykorzystać. Ten remis nas nie urządza, jesteśmy trochę zawiedzeni – stwierdził szkoleniowiec bydgoskiego Zawiszy, Jurij Szatałow.

Polonia Bytom na trzy kolejki przed końcem sezonu w pierwszej lidze zajmuje szesnastą lokatę ze stratą sześciu punktów do Dolcanu Ząbki, który obecnie znajduje się na bezpiecznym czternastym miejscu. Natomiast Zawisza Bydgoszcz nadal utrzymał czwartą lokatę.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze