Dziesięciu największych przegranych mundialu!


14 lipca 2014 Dziesięciu największych przegranych mundialu!

Cudowny mundial w Brazylii dobiegł końca. Niesamowite rezultaty, genialne gole i atmosfera zapewniły nam niezapomniane emocje. Były jednak na tych mistrzostwach sytuacje i osoby, o których chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Oto dziesięciu przegranych mundialu w Brazylii!


Udostępnij na Udostępnij na

1. W trakcie mistrzostw w Brazylii, jak i przed nimi byliśmy świadkami akcji protestujących przeciwko mundialowi. Miliardy zostały wydane na organizację, która i tak w wielu miejscach nie była doskonała. Szkoda, że organizatorzy i FIFA nie pomyśleli o jakiejś choćby symbolicznej pomocy ludziom z faweli czy innych rejonów Brazylii, gdzie bieda jest widoczna gołym okiem.

http://i62.tinypic.com/xer2o1.png

2. Na meczu otwarcia doświadczyliśmy kolejnej sytuacji, o której nie warto pamiętać. Yūichi Nishimura poprowadził to spotkanie, myląc się wiele razy na korzyść gospodarzy, co wywołało falę negatywnych komentarzy. Nie tylko Japończyk mylił się w gwizdaniu – wielu innych arbitrów popełniało często nie gorsze błędy. Kolejny minus dla FIFA, która wytypowała do sędziowania osoby niekompetentne.

3. Strajki i demonstracje – choć w słusznej sprawie – mogły zostać wstrzymane na trwanie mundialu. Kibice nie rozpieszczali drużyn przyjezdnych i często dochodziło do aktów wandalizmu. Przykro było również czytać o śmierci na stadionie czy przed telewizorem spowodowanej przez zbyt dużą dawkę emocji.

4. Pierwsza drużyna, która najbardziej zawiodła nie tylko kibiców swojego kraju, ale też wszystkich na całym świecie. Taktyka i styl Hiszpanii zostały obnażone przez Holandię i Chile. Winić za ten stan rzeczy można trenera „Byków” Del Bosque, ale też piłkarzy, którzy zagrali poniżej oczekiwań.

http://i.iplsc.com/sergio-ramos-po-koncowym-gwizdku/0003BQRYLWSAY2CK-C116-F4.jpg

5. Sprej sprawdza się znakomicie, ale posiada jedną wadę. Komitet Techniczny Arbitrów zauważył, że linie namalowane na boisku mogą zostać wykorzystane przeciwko sędziom. Stacje telewizyjne dzięki nim mogą sprawdzić, czy arbiter ustawił mur na wymaganą odległość 9,15 metra. Każdy błędnie ustawiony mur byłby okazją do krytyki w ich stronę. Każdy potrafi znaleźć dziurę w całym.

http://www.orange.pl/ocp-http/140704/PL/Binary2/1996972/spray_mundial_655x320_1404811010595jpg_4003876181.jpg

6. Telewizja Polska. Robiące wrażenie studio, ładna oprawa, bogata oferta dla każdego kibica w Polsce. Niestety, jest to tylko ładne opakowanie, bo w środku dostajemy szrot jakiego mało. Dający wiele do życzenia komentatorzy i ich eksperci. Pomijając błędy artystyczne, jest wiele pomyłek merytorycznych. Messi to Diego Maradona, a Mats Hummels ma na imię Mateusz…

Ronaldo w meczu z Polską
Ronaldo w meczu z Polską (fot. footballiraninews.blogfa.com)

7. Cristiano Ronaldo. Ponownie wielkie oczekiwania od najlepszego piłkarza na świecie. Mundial nie należał do Portugalii w żadnym wypadku. Piłkarz Realu Madryt jest symbolem porażki tej ekipy w Brazylii.

8. Brazylia powinna odpaść już na Chile w fazie finałowej i uniknąć kompromitacji. Drużyna prowadzona przez Felipe Scolariego rozegrała na mistrzostwach tylko jeden dobry mecz. Za dużo błędów popełnili Brazylijczycy, żeby myśleć o choćby zajęciu trzeciego miejsca.

9. Luis Suarez – trzy razy ugryźć rywala w zawodowej karierze piłkarskiej normalne nie jest. To mógł być jego mundial, i był – do czasu, aż Chiellini nie zwijał się z bólu spowodowanego ugryzieniem. Chociaż Suarez w naszym rankingu to przegrany i zwycięzca, bo kara nałożona przez FIFA i kardynalne zachowanie nie przeszkodziły mu w transferze do Barcelony. Oby nikt nie poszedł jego śladem.

http://s.v3.tvp.pl/images/3/1/4/uid_314dde61daeb8266d216d1acfe53dfab1366643171332_width_996_play_0_pos_561_gs_0.jpg

10. Wybór Leo Messiego na najlepszego piłkarza mistrzostw. Zawodnik, który nie zdobył więcej bramek niż Rodriguez czy Thomas Müller ani nie zdobył pucharu świata, nie może być piłkarzem turnieju! Ciekaw jestem, kiedy skończy się lansowanie „Atomowej Pchły”.

Komentarze
miko (gość) - 8 lat temu

zgadzam sie w 100% co do artykulu bardzo dobry

Odpowiedz
Dawid Bartkowski (gość) - 8 lat temu

Nagroda dla Messiego to wstyd dla Fify... po raz kolejny.

Odpowiedz
K.A.W. (gość) - 8 lat temu

Bardzo dobre podsumowanie mundialu.dowcipne i trafne.brawo!!!

Odpowiedz
polkjh (gość) - 8 lat temu

"Cudowny mundial w Brazylii dobiegł końca". - he he żenada a nie cudowny, sędziowie słabi i oszuści szczególnie ci liniowi. Dobre mecze co warto było oglądać mniej niż 10.Ale to moje subiektywne spojrzenie. Nagrody dzielą w celach marketingowych a nie dla tych co na takie zasłużyli.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze