Dzień z życia piłkarza akademii Miedzi Legnica (WIDEOREPORTAŻ)


Jak w legnickiej akademii wygląda dzień młodego piłkarza? Trenera? Wychowawcy? Poniżej znajduje się odpowiedź na pierwsze pytanie

23 marca 2020 Dzień z życia piłkarza akademii Miedzi Legnica (WIDEOREPORTAŻ)
iGol.pl

Tak naprawdę akademii "Miedzianki" nikomu przedstawiać nie trzeba. Ot, sprawnie działająca organizacja od wielu lat, która w kwestii szkolenia młodzieży chciałaby nawiązywać do poziomu najlepszych w Polsce. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, kto w tej chwili odpowiada za pchnięcie tego segmentu klubu w stronę lepszej przyszłości. Tą postacią jest Wojciech Robaszek (dyrektor akademii od lipca 2018 roku) wraz z grupą trenerów pasjonatów, którzy wszelkie dostępne środki wykorzystują do maksimum. Przy świadomości, że wiedzą i swoimi działaniami wewnątrz warto się dzielić, w myśl czego powstał ten reportaż. Zapraszamy do obejrzenia! Oto pierwszy z trzech epizodów.


Udostępnij na Udostępnij na

Niestety znane nam wszystkim okoliczności zaczęły wpływać również na futbol, stąd zrealizowanie pierwotnego planu, który obejmował reportaż podzielony na trzy rozdziały: z perspektywy zawodnika, trenera i wychowawcy, stało się niemożliwe. W związku z niepewną przyszłością i brakiem określonej daty wznowienia treningów postanowiliśmy udostępnić materiał, który udało się zebrać kilka dni przed zawieszeniem wszystkich rozgrywek piłkarskich w Polsce. Materiał pierwszy z trzech, którego kolejne epizody (trener i wychowawca) zostaną zrealizowane po „powrocie do normalności”.

 

Zapraszamy do subskrypcji naszego kanału Youtube, na którym pojawiają się wywiady w formie wideo oraz (będą) podcasty dotyczące polskiej ekstraklasy. Poza tym polecamy również inne materiały związane z akademią Miedzi Legnica, które w ostatnich miesiącach ukazały się na łamach naszego portalu:

Akademia Miedzi Legnica… jedną z najszybciej rozwijających się w Polsce

Tomasz Syska: „Najlepsi trenerzy powinni pracować na najmłodszych szczeblach” (WYWIAD)

GOŚĆ SPECJALNY #3: trener Mateusz Gwizd (WYWIAD)

Sebastian Przybyłko: „Podstawy szkolenia w Polsce są bardzo zaniedbane. To realny problem” (WYWIAD)

Akademia bramkarska Miedzi Legnica (WIDEOREPORTAŻ)

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze