Coupe de France: PSG po raz drugi


7 maja 2008 Coupe de France: PSG po raz drugi

Paris Saint Germain. W lidze ten legendarny zespół, delikatnie mówiąc, zawodzi. Walczą o utrzymanie się w Ligue 1, tymczasem, to już drugi turniej, tego sezonu, którego jest finalistą. Czyżby po Pucharze Ligi Francuskiej, Puchar Francji, również powędruje, w ręce zawodników Le Guen'a?


Udostępnij na Udostępnij na

Amiens – Paris SG Germain 0:1 (0:0)

0:1 Boli 77′

Drugoligowy klub, Amiens, zaszedł wyjątkowo daleko, zapewne z powodu nacisku na ten turniej. Amiens to przeciętny zespół Ligue 2, nie mają szans na awans, plasują się w środku tabeli, to może co by zwojować w Coupe de France? Nic z tego. Może i porażki ligowe PSG są irytujące, ale bądź co bądź, to właśnie klub ze stolicy jest w  ekstraklasie, co zresztą zawodnicy udowodnili w spotkaniu. Na bramkę trzeba było czekać, aż do 77. minuty. Wtedy to, za sprawą gola Boli’ego, PSG wysunęło się na prowadzenie i stan ten utrzymał się do końca, tym samym zapewniając  miejsce w finale Coupe de France, ”Paryżanom”, którzy są o krok od zdobycia drugiego trofeum w tym sezonie (mają już na koncie sukces w Pucharze Ligi Francuskiej).

Olympique Lyon – Sedan 1:0 (0:0)

1:0 Juninho 88′

Coup de France
Coup de France (fot. fcna.fr)

Perrin zapowiadał, że w tym spotkaniu da odpocząć czołowym piłkarzom. Tymczasem, już w drugiej połowie, przy bezbramkowym rezultacie, na boisku pojawili się: Juninho oraz najjaśniejsza gwiazda, Karim Benzema. Drugoligowy Sedan, nie zamierzał tanio sprzedać skóry. Dzielnie bronił swojej bramki, i dopiero strzał niezawodnego Juninho w 88. minucie, dał finał Olympique’owi Lyon w Coupe de France.

Amiens i Sedan kończą swoją przygodę z Pucharem Francji. Sezon ten na pewno zostanie wysoko oceniony, właśnie z powodu sukcesu w tymże turnieju. Wszak dotarcie do półfinałów, i kapitulacja po starciach z gigantami Francji, to nie byle co.

Finał Coupe de France obsadzą: Olympique Lyon oraz Paris Saint Germain.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze