Bramki Jelenia i Rasiaka

Sobota na europejskich boiskach okazała się bardzo owocna dla Polaków. To stwierdzenie dotyczy zwłaszcza Ireneusza Jelenia i Grzegorza Rasiaka, którzy wydatnie przyczynili się do odniesienia zwycięstw przez swoje drużyny, strzelając dla nich bramki.

Walczący o utrzymanie Reading nie był faworytem starcia z Coventry City. Udało mu się jednak pokonać przeciwników i to na ich terenie. Sygnał do ataku dał swojemu klubowi Grzegorz Rasiak, umieszczając piłkę w siatce w ciągu pierwszych 60 sekund. Na 16 minut przed końcem „Rossi” dołożył drugą bramkę, ustalając tym samym wynik meczu na 3:1 dla Reading. Dzięki temu zwycięstwu ekipa byłego reprezentanta Polski przesunęła się w tabeli na miejsce gwarantujące utrzymanie w League Championship.

Trzy punkty zdobyte przez Auxerre w starciu z Montpellier należy uznać w głównej mierze za dzieło Ireneusza Jelenia. Reprezentant naszego kraju potrzebował zaledwie 16 minut, by otworzyć wynik spotkania. Po kolejnych 12 dołożył drugie trafienie, zapewniając swojemu zespołowi prowadzenie 2:0. Przeciwników Auxerre stać było jedynie na honorowe trafienie w doliczonym czasie gry, co uczyniło z „Jelonka” bohatera starcia i głównego ojca sukcesu.