Ayew chce zostać na Velodrome


15 maja 2011 Ayew chce zostać na Velodrome

Jednym z kandydatów do nagrody za objawienie sezonu jest zawodnik Olympique Marsylia – Andre Ayew. Reprezentant Ghany zapewnił, że nie bierze pod uwagę żadnej przeprowadzki.


Udostępnij na Udostępnij na

Andre Ayew w tym sezonie spisuje się znakomicie. Ma na swoim koncie już 10 trafień, a wiele z nich miało kluczowe znaczenie dla drużyny. Andre waz ze swoim bratem Jordanem są wychowankami Olympique Marsylia, ale nie było jeszcze takiego sezonu, w którym otrzymywaliby tak wiele szans od trenera.

Po kilku wyśmienitych występach 21-latek łączony był przez media z europejskimi potęgami futbolu. Sam zainteresowany zaprzecza jednak przenosinom i zapewnia, że chce zostać w Marsylii na dłużej.

Andre Ayew nigdzie się nie wybiera...
Andre Ayew nigdzie się nie wybiera… (fot. skysports.com)

To pierwszy sezon, kiedy miałem okazję grać tak dużo. Jestem tutaj i wiele się nauczyłem. Zdobyłem tytułysą rzeczy, które zostały wyryte w mojej pamięci. Chcę się dalej rozwijać i pracować z wszystkimi tutaj. Nie myślę o odejściu – powiedział oficjalnie Ayew.

Andre Ayew jest piłkarzem obunożnym. Od czasów młodości był zawodnikiem juniorskiej drużyny w Marsylii. Ayew ma podwójną narodowość, gdyż urodził się i wychował we Francji, ale ze względu na korzenie zdecydował się na występy w reprezentacji Ghany. 21-latek wyceniany jest obecnie na 5,5 miliona euro, ale jego wartość gwałtownie rośnie.

Ciekawostką jest,  że rodzina Ayew to prawdziwy futbolowy ród. Bracia Andre (Rahim i Jordan) to również piłkarze, podobnie jak ojciec, Abedi Pele, który rozegrał w kadrze narodowej ponad 70 meczów. W kadrze Ghany występował też stryj Andre – Kwame.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze