1. kolejka Ligue 1: pierwszy gol Jelenia

Dla Jelenia lepiej nie mogło się zacząć. Wystąpił od pierwszych minut i w spotkaniu Auxerre z beniaminkiem Nantes, umieścił piłkę w bramce, jako pierwszy!

AJ Auxerre – FC Nantes 2:1 (1:0)

Wielu, nie tylko Polaków, zastanawiało się jak będzie wyglądał początek Ireneusza Jelenia, na którego liczyło chyba całe Auxerre. Wątpliwości rozwiał po 36. minutach od startu nowego sezonu, gdy jako pierwszy cieszył się ze zdobytego gola. Zagrał pełne 90. minut, a u jego boku zagrał również Dudka. Dla Nantes jedynego gola zdobył De Freitas w 68. minucie gry. Komplet punktów zostaje u gospodarza spotkania, który aktualnie zajmuje 2. miejsce w tabeli zaraz za Bordeaux.

36′ Jeleń  (1:0)

68′ De Freitas (1:1)

72′ Quercia (2:1)

Girondines Bordeaux – SM Caen 2:1 (0:1)

Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli ”Żyrondyści”, acz trzeba nadmienić że wcale nie przyszło ono łatwo. Wyjątkowo ważne jest dla drużyny start w sezonie. Bordeaux chce w tym sezonie sięgnąć po trofeum Mistrza Francji, dlatego nie można w żadnym wypadku popełniać błędów, jakich wiele było w poprzednim sezonie. Caen walczyło dzielnie, jak zawsze, niestety tym razem musieli oddać punkty rywalom.

10′ Nivet (0:1)

54′ Gourcuff (1:1)

79′ Cavenaghi (2:1)

AS Monaco – Paris Saint Germain 1:0 (0:0)

Czyżby horror ”minionego lata’ powracał z najczarniejszych koszmarów Paul Le Guena? PSG zakupiło wspaniałych zawdoników, którzy teraz mieli zdobywać gole i piąć klub po szczeblach tabeli w górę. Tymczasem wraz z pierwszym startem już pierwszy zawód. Przegrana, choćby jednobramkowa i na wyjeździe musi stawiać w niezręcznej sytuacji Le Guena (który nie jest lubiany w Paryżu). Tym bardziej, że w spotkaniu zagrały nowe nabytki: Makelele oraz Giuly. Pierwsze śliwki robaczywki?

79′ Nimani (1:0)

Stade Rennais – Olympique Marsylia 4:4 (1:3)

Grad bramek obejrzeli kibice zgromadzeni na Stade de la Route de Lorient, piękne spotkanie! Niezawiodły gwiazdy ”Olimpijczyków”: Niang, Ben Arfa, Kone. Zacięty bój stoczyły oba zespoły w walce o punkty. Wynik okazał się sprawiedliwy, niewątpliwie i Rennais, i Marsylia zasługuje na jeden punkt, bowiem nie można jednoznacznie określić zwycięzcy. Fenomenalny początek OM, doprowadził do wysokiego prowadzenia 3:1, ale z kolei fenomenalny koniec Rennais, doprowadził do remisu.

7′ Thomert (1:0)

13′ Kone (1:1)

15′ Ben Arfa (1:2)

28′ Niang (1:3)

51′ Thomert (2:3)

90′ Mandada (3:3)

92′ Grandin (3:4)

93′ Cheyrou (4:4)