Wtorek w Lidze Mistrzów

Dziś cztery zespoły awansowały do drugiej rundy piłkarskiej Ligi Mistrzów. Są nimi FC Barcelona, AS Roma, Inter Mediolan oraz FC Sevilla. Ten ostatni klub dość łatwo odrobił straty i gładko pokonał u siebie lidera Premiership - Arsenal Londyn aż 3:1.

W meczu grupy E piłkarskiej Ligi Mistrzów, FC Barcelona uzyskała „zwycięski remis” 2:2 na Stade de Garland w Lyonie. Tym samym podopieczni Franka Rijkaarda awansowali do kolejnej rundy Champions League. W drugim meczu tej grupy VFB Stuttgart, nie mający już szans awansu, „wydarł” w końcówce zwycięstwo Glasgow Rangers. Zwycięstwo mistrza Niemiec dało dużo nadziei Olympique Lyon, który w ostatniej kolejce zmierzy się na Ibrox Park z wicemistrzem Szkocji i będzie to spotkanie, którego stawką będzie miejsce w 1/8 finału.

W grupie F jedyną drużyną, mającą awans „w kieszeni” był Manchester United, który na Old Trafford zmierzył się ze Sportingiem Lizbona. Drużyna z Portugalii szansę awansu zaprzepaściła w poprzedniej kolejce w meczu z Romą, lecz w dzisiejszym pojedynku z „Czerwonymi Diabłami” zagrała na bardzo dobrym poziomie. Chociaż mistrzowie Anglii przegrywali do przerwy z portugalską drużyną 0:1 (poważny błąd Tomasza Kuszczaka przy bramce Abela), to ostatecznie zwyciężyli 2:1. AS Roma dość pewnie ograła na ciężkim terenie w Kijowie Dynamo 4:1, czym przypieczętowała awans do drugiej rundy.

Ze względu na różnice czasowe w Rosji, mecz grupy G: CSKA Moskwa – PSV Eindhoven rozpoczął się o godz. 18.30. Przez większość meczu mistrzowie Holandii rozpaczliwie bronili się  (m.in. przed strzałami Dawida Janczyka, który zagrał od pierwszej minuty w zespole CSKA) i tylko od czasu do czasu kontratakowali. Właśnie po jednej z kontr PSV strzelił bramkę i uzyskanego prowadzenia nie oddał już do końca spotkania. Taki rezultat nie zadowalał dwóch prowadzących w grupie drużyn – Interu i Fenerbahce. Mistrz Włoch bez żadnych kalkulacji „zmiażdżył” w drugiej połowie przyjezdnych z Turcji, strzelając im wszystkie trzy gole. Włosi tą wygraną zapewnili sobie udział w następnej rundzie.

W grupie H, znakomicie spisujący się w tym sezonie Arsenal Londyn poległ w Sevilli  aż  3:1. Dzisiejszym zwycięstwem zdobywca Pucharu UEFA zapewnił sobie awans do 1/8 finału rozgrywek LM.  W drugim spotkaniu tej grupy Steua Bukareszt  nie zdołała pokonać u siebie Slavii Praga i tylko zremisowała z  czeskim zespołem 1:1. Ten rezultat jest korzystny dla ekipy z Pragi, która jest już pewna zajęcia 3. miejsca w grupie i udziału w trzeciej rundzie Pucharu UEFA.