Wisła Kraków – Chojniczanka Chojnice przed meczem 29. kolejki Fortuna 1 Liga


Jak prezentuje się Wisła Kraków przed meczem z Chojniczanką Chojnice?

29 kwietnia 2023 Wisła Kraków – Chojniczanka Chojnice przed meczem 29. kolejki Fortuna 1 Liga
Dawid Szafraniak

Już dziś o godzinie 17.30 będziemy świadkami rywalizacji Wisły Kraków z Chojniczanką Chojnice. Choć oba zespoły mają w bieżącym sezonie nieco odmienne cele to dzisiejszy mecz na pewno przyniesie nam wiele niezapomnianych wrażeń. „Biała Gwiazda” da z siebie wszystko, żeby zrobić kolejny krok w kierunku awansu do ekstraklasy, natomiast drużyna z Chojnic postara się zatrzymać Wisłę tylko po to, by wciąż móc marzyć o utrzymaniu w Fortuna 1 Liga.


Udostępnij na Udostępnij na

W dzisiejszym spotkaniu na pewno nikomu nie będzie można odmówić motywacji. Z jednej strony mamy Wisłę Kraków, która w ostatnich spotkaniach nieco zawiodła oczekiwania swoich kibiców. Natomiast z drugiej strony na murawę wybiegnie ekipa z Chojnic, która jedną nogą jest już w eWinner 2 Liga, ale mimo to zrobi wszystko by dać sobie jeszcze szansę na utrzymanie w Fortuna 1 Liga.

Wisła Kraków i trener Sobolewski

Naprzeciwko siebie staną również dwaj trenerzy, którzy swoje drużyny przejęli w środku sezonu. Po stronie Wisły Kraków na ławce trenerskiej usiądzie Radosław Sobolewski. Były zawodnik „Białej Gwiazdy”, a w późniejszym czasie również asystent Jerzego Brzęczka za jego kadencji w Krakowie. Gdy w Wiśle Kraków podpisywano kontrakt ze wspomnianym Radosławem Sobolewskim chyba nikt się nie spodziewał, że owoce jego pracy będziemy mogli oglądać praktycznie od razu po przejęciu drużyny. 

Trener Sobolewski objął samodzielnie drużynę dokładnie 3.10.2022 roku. Od tamtego momentu będąc pierwszym trenerem „Białej Gwiazdy” rozegrał 18 spotkań, notując przy tym 10 zwycięstw, 4 remisy oraz 4 porażki. Wynik ten jest naprawdę obiecujący, ponieważ daje średnio aż 1,89 punktu na mecz. Warto również przypomnieć, że gdy Radosław Sobolewski przejmował zespół to ten znajdował się na 9 pozycji w tabeli Fortuna 1 Liga. Na dzień dzisiejszy Wisła Kraków znajduję się na 3 pozycji w tabeli tracąc do wicelidera zaledwie dwa punkty. Przypomnijmy, że druga lokata w ligowej tabeli zapewni Wiśle Kraków bezpośredni awans do ekstraklasy. W przypadku utrzymania 3. miejsca w Fortuna 1 Liga „Biała Gwiazda” Będzie musiała się zmierzyć z drużynami walczącymi o awans do „piłkarskiej elity”.

Mimo wysokiej pozycji w tabeli, ostatnie tygodnie w wykonaniu Wisły Kraków zdecydowanie nie należą do najbardziej udanych. Zespół Radosława Sobolewskiego w ostatnich trzech spotkaniach ligowych odnotował na swoim koncie dwie porażki i jedno zwycięstwo. Dwukrotnie swoją wyższość nad „Białą Gwiazdą” prezentowali kolejno: Puszcza Niepołomice oraz Ruch Chorzów. Mimo braku zwycięstwa w tych dwóch niezwykle ważnych spotkaniach z ligowymi sąsiadami w zarządzie Wisły Kraków wciąż nie gasną marzenia o awansie, a właściciele klubu podchodzą do słabszej dyspozycji drużyny w sposób bardzo naturalny.

Kontuzje w Wiśle Kraków 

Podczas niezwykle ważnej i intensywnej końcówki sezonu „Białej Gwieździe” zdecydowanie nie dopisuje szczęście. W ostatniej kolejce ligowych rozgrywek, w której drużyna Wisły Kraków w wyjazdowym spotkaniu przeciwko Ruchowi Chorzów przegrała 0:2, kontuzji doznali dwaj zawodnicy. Mowa tutaj o następujących graczach: Alexie Muli oraz Davidzie Juncy. Obaj zawodnicy stanowili dotychczas o sile Wisły Kraków, więc ich absencja podczas dzisiejszego spotkania na pewno nie będzie bez znaczenia w kontekście ostatecznego wyniku meczu. 

Choć klub nie wydał oświadczenia w sprawie obu zawodników to możemy się spodziewać, że nie wrócą oni prędko do gry z pierwszą drużyną. Jak donoszą źródła blisko związane z Wisłą Kraków – obaj zawodnicy na pewno nie wystąpią w dzisiejszym meczu.

Nie ma jeszcze komunikatu, aczkolwiek nie spodziewałbym się, żebyśmy zobaczyli w najbliższym czasie, a przynajmniej w najbliższym meczu go na boisku. Z kontuzjami mięśniowymi to jest tak, że leczenie musi trochę potrwać, a w obu przypadkach mamy do czynienia z takimi sytuacjami. Bartosz Karcz

Terminarz

Jeśli spojrzymy na sytuację Wisły Kraków bardziej globalnie to warto również zwrócić uwagę na terminarz. W ostatnich pięciu kolejkach Fortuna 1 Liga „Niebiesko-biało-czerwoni” zmierzą się jeszcze z: ŁKS-em Łódź, Bruk-Bet-em Termalica, TS Podbeskidzie, Zagłębiem Sosnowiec, Górnikem Łęczna. Trzy pierwsze ze wspomnianych wyżej spotkań na pewno nie będą należały do najprostszych, ponieważ zespoły, z którymi zmierzy się „Biała Gwiazda” są notowane na dzień dzisiejszy na następujących pozycjach: ŁKS Łódź – 1. miejsce w lidze, Bruk-Bet Termalica – 4. miejsce w lidze, TS Podbeskidzie – 7. miejsce w lidze. 

W ramach ciekawostki warto również wspomnieć, że bilety na mecz ŁKS Łódź – Wisła Kraków, który odbędzie się 5.05.2023 zostały już wyprzedane. Oznacza to, że na trybunach stadionu ŁKS-u Łódź im. Władysława Króla zasiądzie ponad 15.000 osób. 

Chojniczanka Chojnice

Rywalem „Białej Gwiazdy” będzie wspomniana wcześniej Chojniczanka Chojnice. Zespół z województwa pomorskiego przyjedzie do Krakowa, żeby dać z siebie sto procent i zatrzymać Wisłę Kraków przed własną publicznością. Nie ma co ukrywać, że zadanie to należy do tych z cyklu „mission impossible”.

Mimo wszystko życzymy oczywiście trenerowi Bredemu trzech punktów w dzisiejszym spotkaniu oraz jak najlepszego meczu w wykonaniu jego podopiecznych. Już jutro zapraszamy na wywiad z trenerem Chojniczanki, w którym opowie o kulisach pracy w Chojnicach oraz planach na koniec bieżącego sezonu.

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze