Sylwetka szkoleniowca reprezentacji Grecji


Otto Rehhagel, zwany Królem Otto ( tak miał na imię pierwszy król Grecji), jak typowy Niemiec nie uznaje sprzeciwu, za co często jest krytykowany.


Udostępnij na Udostępnij na

W 2001 roku Rehhagel objął reprezentację Grecji i od samego początku pokazał, kto będzie rządził. Bardzo szybko pozbył się czołowego obrońcy Grigoriosa Georgatosa i bramkarza Dimitriosa Elefteropoulosa, ktrórzy próbowali rządzić tak samo jak miało to miejsce w Olympiakosie. Otto Rehhagel dzięki swojemu ciężkiemu charakterowi osiągnął sukces i po 24 latach nieobecności Grecji na Euro od razu zdobył Mistrzostwo.

Jednak Otto Rehhagel swoją przygodę z piłką zaczał w 1974 roku, kiedy to prowadził Kickers Offenbach, z którym doznał największej w karierze porażki, 12:0 z Borussią Dortmund. Jednak nikt nie przypuszczał, że zaledwie rok później zostanie pierwszym trenerem Werderu Brema i będzie miał szansę zdobywać laury w profesjonalnym futbolu. Na sukces musiał czekać długo, po Werderze była Borussia Dortmund, a później wrócił do Bremy. Od 1981 roku Niemiecki szkoleniowiec ciężko pracował by w 1988 roku zdominować Niemieckie rozgrywki.

Najpierw w 1988, a potem w 1993 i 1998 roku sięgali po tytuł Mistrza Niemiec, później w 1991 i 1994 roku zodbyli Puchar Niemiec, a w międzyczasie w 1992 podbili Europę wygrywając Puchar Zdobywców Pucharów. Otto Rehhagel przeszedł do historii niemieckiego fubtolu jako trener, który prowadził zespół aż w 820 meczach Bundesligi, co jak do tej pory jest jedynym takim wyczynem.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze