Porażka Milanu

28 października 2007 Porażka Milanu

W meczu 9 kolejki piłkarskiej Serie A AC Milan przegrał na własnym stadionie z Romą. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0:1, a jedyną bramkę zdobył w 72 minucie Mirko Vucinic.

Vucinic (po prawo) zapewnił zwycięsto Romie

Pierwsza połowa to ataki piłkarzy Romy i tylko nieporadność strzelecka drużyny gości loraz znakomite interwencje Didy uchroniły zespół Milanu przed stratą bramki. Początek drugiej części meczu rozpoczął się od ataków gospodarzy, ale nie potrafili oni udokumentować swojej przewagi. Kiedy w 72 minucie spotkania Vucinic zdobył bramkę po dokładnym wrzucie piłki w obręb pola karnego przez Cicinho sytuacja na boisku się odwróciła. Ton grze zaczęli nadawać piłkarze Romy. 8 minut po zdobyciu gola podopieczni Luciano Spallettiego mieli kolejną szansę na pokonanie Didy – Ambrosini przewrócił w polu karnym De Rossiego, a sędzia Roberto Rosetti prowadzący spotkanie bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do wykonywania jedenastki podszedł sam poszkodowany, jednak strzelił nad poprzeczką. Niewykorzystany przez gości rzut karny podziałał mobilizująco na zawodników Milanu, jednak Gilardino nie znalazł sposobu na pokonanie Doniego. Wynik nie uległ już zmianie i piłkarze Romy wywieźli 3 cenne punkty z San Siro.