Polska – Holandia. 2:0 to niebezpieczny wynik [OCENY POMECZOWE]

Reprezentacja Polski zremisowała 2:2 z Holandią. Oto oceny po meczu

11 czerwca 2022 Polska – Holandia. 2:0 to niebezpieczny wynik [OCENY POMECZOWE]
Jacek Pietrasik

Czesław Michniewicz powiedział kiedyś: "2:0 to niebezpieczny wynik". Niestety te słowa miały swoje odzwierciedlenie w dzisiejszym spotkaniu Polaków. Z nieba do piekła w kilka minut, tak można określić to, co stało się na początku drugiej połowy spotkania. Mimo to jest to oczywiście bardzo udany mecz "Biało-czerwonych." Oto oceny pomeczowe w skali szkolnej.

Bardzo solidne pierwsze 45 minut. Tak jak można się było domyślać, Polacy zostawili piłkę Holendrom i skupili się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Mieliśmy też swoje momenty, tak jak w 18. minucie, gdy po świetnym podaniu od Zalewskiego piłkę do bramki skierował Matty Cash. Druga połowa dla Polaków również rozpoczęła się bardzo dobrze, Piotr Zieliński strzelił gola na 2:0. Po zdobyciu drugiej bramki „Biało-czerwoni” zbytnio się rozluźnili, co poskutkowało wyrównaniem Holendrów.

Bramkarz i obrońcy

Łukasz Skorupski: 5

Bohater dzisiejszego spotkania. Tym występem obronił sobie pozycję nr 2 w polskiej bramce. Jego gra nogami pozostawiała trochę do życzenia, ale bramkarzy powinniśmy rozliczać głównie z bronienia, a w tym aspekcie Skorupski poradził sobie wyśmienicie. Kilka bardzo ważnych interwencji pozwoliło Polakom zremisować to spotkanie. Przy straconych bramkach trudno mieć do niego pretensje. Świetny występ piłkarza Bologni.

Bartosz Bereszyński: 4-

Zdecydowanie lepszy występ względem spotkania z Belgią. Solidnie w defensywie, w  ofensywie trochę gorzej. Mimo tego, że jest to zawodnik prawonożny, to dobrze poradził sobie na lewej stronie defensywy. Zachowywał się dość pewnie, nie popełniał wyraźnych błędów poza pechową interwencją przy golu na 2:2. Występ jak najbardziej pozytywny.

Jakub Kiwior: 4

Bardzo udany debiut. Pierwszy mecz w reprezentacji przeciwko Holandii, na ich terenie nie brzmi na łatwe zadanie i takie ono nie było. Mimo to Kiwior dobrze sobie poradził. Pewna gra bez nerwów, kilka dobrych przejęć, w powietrzu również szło mu świetnie. Nie łamał linii, dobrze rozgrywał piłkę, z pewnością pomogła w tym jego nominalna lewa noga. Czesław Michniewicz poszukiwał lewonożnego stopera i chyba znalazł.

Jan Bednarek: 4-

Podobnie jak obaj poprzednicy rozegrał dobry mecz. Z racji absencji Kamila Glika to Janek musiał przejąć rolę lidera defensywy i poradził sobie z tym zadaniem. Świetna gra w powietrzu, dobre ustawienie pomogło mu przeciąć kilka podań. Grał pewnie, z poświęceniem, nie obyło się jednak bez błędów, zawinił przy bramce na 2:2.

Matty Cash: 4+

Najlepszy występ Casha w reprezentacji do tej pory. Świetny strzał i przyjęcie piłki przy bramce na 1:0. Bardzo aktywny, zarówno w defensywie jak i w ofensywie. Wielokrotnie włączał się prawą stroną do gry, spora część ofensywnych akcji Polaków była przeprowadzana właśnie prawą stroną boiska. W defensywie w pierwszej połowie bezbłędnie, w drugiej zaś nie wyglądało to już tak dobrze. Mógł lepiej zachować się przy straconych bramkach, niefortunnie sprokurował rzut karny. Mimo to występ bardzo pewny.

Pomocnicy i skrzydłowi

Grzegorz Krychowiak: 3+

Dobrze wszedł w spotkanie, później jednak z minuty na minutę jego gra lekko się pogarszała. Kulminacja nastąpiła w 16. minucie, gdy spóźniony wleciał w jednego z Holendrów. To zagranie kosztowało go żółtą kartkę. Po tym zdarzeniu „Krycha” wziął się w garść i do końca spotkania grał na miarę swoich możliwości, czyli dość solidnie.

Jacek Góralski: 2

Zdecydowanie gorszy występ od Krychowiaka pod każdym względem. Jednym z największych plusów występu Góralskiego jest to, że mimo 60 minut gry nie otrzymał żółtej kartki. W pierwszej połowie miał bardzo niebezpieczną stratę, która mogła zakończyć się bramką dla Holendrów, później nie udało mu się wybić piłki w polu karnym. Na szczęście z tej sytuacji nie skorzystał Dumfries. Dodatkowo zawinił przy pierwszej bramce. Kolejny nie najlepszy występ Góralskiego, pozostaje mieć nadzieję, że wróci on do formy z czasów dawniejszych występów w reprezentacji.

Piotr Zieliński: 3+

Gdyby nie zdobyty gol, byłby to występ bez historii dla Zielińskiego. Dobrze wszedł w spotkanie, potem jednak przygasł i nie było go widać w pierwszej połowie. Po zmianie stron poprawił swoją grę, ale wciąż bez fajerwerków. Ocena lekko podwyższona ze względu na bramkę.

Przemysław Frankowski: 3

Dość przeciętna pierwsza połowa, bardzo bezpieczna gra, bał się wchodzić w pojedynki. Był niewidoczny przez większość spotkania, mimo to w kluczowym momencie włączył się do akcji przy bramce Piotra Zielińskiego. W drugiej połowie minimalnie lepsza gra, ale to było wciąż za mało. Przeciętny występ.

Nicola Zalewski: 5

Najlepszy zawodnik dzisiejszego spotkania obok Łukasza Skorupskiego. Podejmował praktycznie same dobre decyzje, świetna asysta przy bramce na 1:0. Widać w nim dużą piłkarską jakość i mimo młodego wieku pewność w grze. Wspierał w defensywie Bartka Bereszyńskiego, Holendrzy mieli z nim wyraźne problemy. Możliwe, że tym występem zapewnił sobie pierwszy skład reprezentacji.

Napastnik i zmiennicy

Krzysztof Piątek: 3+

Nie był to prosty mecz dla Krzysztofa Piątka. Był osamotniony w ataku, nie miał wielu sytuacji strzeleckich, mimo to zaprezentował się dość dobrze. Potrafił przetrzymać piłkę i to dzięki jego świetnemu zagraniu do Przemysława Frankowskiego zdobyliśmy bramkę na 2:0. Druga połowa dobra, pierwsza nieco gorsza, ale bez tragedii. Solidny występ napastnika Fiorentiny.

Szymon Żurkowski: 3+

Wszedł za Jacka Góralskiego w 58. minucie i zaprezentował się zdecydowanie lepiej. Potrafił przyśpieszyć grę Polaków, przechwycić piłkę, dobrze prowadził grę. Jest to kolejny dobry występ Żurkowskiego, wydaje się, że do tej pory jest on jednym z wygranych tego zgrupowania. Bardzo dobra zmiana.

Kamil Glik: Brak oceny