Podczas meczu – tylko kebab!


Kebab to jedna z takich potraw, którą lubią wszyscy w dodatku jest idealna do jedzenie podczas meczu.

9 maja 2019 Podczas meczu – tylko kebab!

Oglądanie meczu piłki nożnej w gronie znajomych to świetna frajda. Jest się, z kim cieszyć dobrą grą oraz z kim komentować kiepskie zagrania. Takim spotkaniom zazwyczaj towarzyszą napoje wyskokowe oraz przekąski, które umilają całe to doświadczenie. Mecz potrafi wywoływać wiele emocji, a te z kolei powodują głód. Nasza przekąska musi być wygodna w jedzeniu, ale także sycąca, aby nie opaść z sił podczas długiego dopingowania swojej ukochanej drużynie.


Udostępnij na Udostępnij na

Choć kebab uważany jest za danie typu fast food to wyprzedza on potrawy z tej kategorii o długość całego boiska, jeżeli chodzi o pożywność i wartości zdrowotne. Oto kilka powodów, dlaczego tak jest:

  • Mięso wysokiej, jakości – do kebabu zazwyczaj używa się baraniny, ale często jest wymieniana na wołowinę lub kurczaka. Zanim trafi ono do bułki a potem na nasz stół, musi spełnić rygorystyczne normy w przeciwieństwie np. parówek do hot-dogów. Mięso jest pieczone na pionowym ruszcie, więc jest pozbawione zbędnego tłuszczu. Porcja mięsa jest w kebabie zazwyczaj solidna, więc będziesz mieć siłę, żeby krzyczeć na sędziego podczas niesłusznej decyzji.
  • Porcja zdrowia – poza mięsem do bułki z kebabem trafiają również warzywa i to nie byle, jakie: sałata, pomidory, papryka, ogórek oraz inne, które mają wiele witamin i składników odżywczych. Poza dobroczynnym wpływem warzyw na nasze zdrowie dostarczają one jeszcze do całej potrawy dodatkowego smaku, który sprawia, że kebab jest jeszcze lepszy. Krzycz gol a potem znowu się wgryź!
  • Solidna przekąska – kebab zaspokaja głód na więcej niż jedną połowę, ba nawet więcej niż na jeden mecz. Możesz być, zatem spokojny, że zgłodniejesz późno w nocy, gdy skończą się rozgrywki. Głód z kebabem nie mają szans!

Do tego bardzo łatwo zamówić kebab z dostawą do domu, praktycznie przed telewizor. Lokale i siedzi, takie jak Kebab King działają i dowożą prawie całą dobę – warto z tego skorzystać.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze