Jak niemieckie media oceniają losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów?


Zebraliśmy komentarze z kraju naszych zachodnich sąsiadów

26 sierpnia 2016 Jak niemieckie media oceniają losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów?
www.simplycast.com

Analizując nastroje w większości niemieckich mediów, można dojść do jednego wniosku. Grupa, w której będzie grać Legia Warszawa, zapowiada się na dwubiegunową, a wyjść mają z niej Real oraz Borussia i wokół tych meczów będzie skupiać się wszystko to co najlepsze.


Udostępnij na Udostępnij na

Nie potępiamy tego, a wręcz przyjmujemy to jako oczywistość. Już niedługo dojdzie do kolejnych spotkań Borussia – Real, które w ostatnich latach były owiane niesamowitą piłkarską historią. Zanim jednak one się odbędą, czas sprawdzić, co o czwartkowym losowaniu piszą media za naszą zachodnią granicą.

„Kicker”: Real jako grupowy rywal dobrym prognostykiem?

Niemiecki „Kicker” na swoich łamach przypomina edycję 2012/2013. Borussia zagrała wtedy w grupie z Realem Madryt (2:1 w Dortmundzie i 2:2 w Madrycie), a następnie po raz kolejny spotkała się z „Królewskimi” w półfinale, eliminując ich i dochodząc do wielkiego finału w Londynie. Dziennikarze tejże gazety zadają retoryczne pytanie: Czy to losowanie to jest dobry prognostyk?

Jest także wzmianka o Sportingu Lizbona, przypomina się m.in. nazwiska mistrzów Europy w barwach tego klubu. Nie zapomniano napisać co nieco o Legii i o jej największych sukcesach z ćwierćfinałem Ligi Mistrzów i półfinałem Pucharu Europy włącznie.

„Ruhr Nachrichten”: Komentarze z obozu Borussii Dortmund

Lokalny dziennik z kolei prezentuje opinie z obozu rywala legionistów. O grupie F wypowiedział się dyrektor sportowy, Michael Zorc. – To jest ciekawa grupa, w której czeka nas duże sportowe wyzwanie. Prawie co roku mamy okazję grać z Realem i spotykać się z naszymi starymi znajomymi. Sporting Lizbona i Legia Warszawa nie posiadają wielkich nazwisk na skalę międzynarodową, ale są to silne zespoły – powiedział. Swoje zdanie wyraził Thomas Tuchel: – Dla Dortmundu gra z Realem jest jak wielki klasyk, a zwłaszcza polskich kibiców mógł zaskoczyć Marcel Schmelzer, który idealnie policzył lata nieobecności polskich klubów w tych rozgrywkach.

To jest ciekawa grupa, w której czeka nas duże sportowe wyzwanie. Prawie co roku mamy okazję grać z Realem i spotykać się z naszymi starymi znajomymi. Sporting Lizbona i Legia Warszawa nie posiadają wielkich nazwisk na skalę międzynarodową, ale są to silne zespoły – Michael Zorc, dyrektor sportowy BVB

„Die Welt”: Borussia powinna wyjść z grupy

„Die Welt” bardzo konkretnie ocenia szanse niemieckiego zespołu. – Borussia Dortmund trafiła do grupy F, w której zagra z Realem, a także Sportingiem Lizbona i Legią Warszawa. Drugi zespół poprzedniego sezonu Bundesligi powinien wyjść z grupy.

Spox.com: Zatańczmy, Hiszpanie!

W ten sposób niemiecki portal nawiązuje do tego, że trzy drużyny z Niemiec zagrają z Hiszpanami (oprócz Borussii także Bayern z Atletico i Borussia Moenchengladbach z FC Barcelona). Portal rozpatruje szanse drużyn w naszej grupie i jego zdaniem o 3. miejsce powalczą Sporting z Legią. Dziennikarze zwracają uwagę na postęp, jaki poczynił w ostatnich latach lizboński klub, a także na postać Jorge Jesusa. Spox.com zwraca uwagę, że polski zespół wrócił do Ligi Mistrzów po 20 latach, a Legia zmuszona była przejść przez trudne kwalifikacje.

Portal rozpatruje szanse drużyn w naszej grupie i jego zdaniem o 3. miejsce powalczą Sporting z Legią. Dziennikarze zwracają uwagę na postęp, jaki poczynił w ostatnich latach lizboński klub, a także na postać Jorge Jesusa. Spox.com zwraca uwagę, że polski zespół wrócił do Ligi Mistrzów po 20 latach, a Legia zmuszona była przejść przez trudne kwalifikacje.

„Frankfurter Allgemeine Zeitung”: Bayern i Borussia zagrają przeciwko Madrytowi

Pomysłowy tytuł, który nawiązuje do hiszpańsko-niemieckich rywalizacji wymyślił FAZ. Dziennikarze tej gazety również uważają, że Borussia Dortmund wejdzie do dalszej fazy Ligi Mistrzów.


Tutaj zebraliśmy opinie z Półwyspu Iberyjskiego.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze