Najlepsi trenerzy ekstraklasy 2015/2016


20 maja 2016 Najlepsi trenerzy ekstraklasy 2015/2016

Po burzliwych dyskusjach nad poszczególnymi pozycjami pora teraz przejść do rankingu trenerów mijającego sezonu. Kto okazał się najlepszym sternikiem? Uprzedzamy, wprowadziliśmy kilka zmian wobec wyników Top ESA.


Udostępnij na Udostępnij na

5. Marcin Brosz

null
Marcin Brosz (fot. Grzegorz Rutkowski/iGol.pl)

Z naszej piątki postanowiliśmy wypchnąć na szóste miejsce Czesława Michniewicza. Spokojnie, nie jesteśmy zdania, że dla niego był to zły sezon. Po prostu zrobił, co mógł. Chcieliśmy jednak wyróżnić w zamian trenera Brosza, który zrobił w tym roku naprawdę porządny wynik z Koroną Kielce, bez większych problemów utrzymując klub w ekstraklasie. A umówmy się, przed sezonem wszyscy zakładali, że jego drużyna będzie pierwszym kandydatem do spadku. Chociaż Brosz w Kielcach nie zostanie, to z pewnością po takim sezonie nie będzie raczej długo czekał na kolejną ofertę w karuzeli.

4. Jacek Zieliński

null
Jacek Zieliński,  (fot. Łukasz Libuszewski/iGol.pl)

Prawdopodobnie jeden z największych wygranych w kontekście roku kalendarzowego. Zieliński przejmował bowiem zagrożony spadkiem klub jeszcze wiosną 2015 roku. Cracovia pod jego wodzą wystrzeliła niczym Tomasz Gollob spod taśmy i od tej pory punktuje fenomenalnie. W klasyfikacji od dnia przyjścia do zespołu „Pasów” drużyna z Krakowa zajmuje dziś 3. miejsce. To tylko pokazuje ogrom pracy, jaką wykonał trener Zieliński. Po bardzo słabym epizodzie swojej trenerskiej kariery w Chorzowie szkoleniowiec z Tarnobrzegu znów jest na topie w swojej branży.

3. Stanisław Czerczesow

null
Oddajmy Rosjaninowi to co należne, swoje zrobił. Wygrał ligę i puchar Polski. Czy styl nam pasował? Pewnie nie. Czy postać trenera jest sympatyczna? Chyba też nie. Ale nie o to tu chodzi. Czerczesow przyszedł do Warszawy, by wygrywać i jak do tej pory działa skutecznie, kosztem np. wprowadzania młodych. Pewnie, nie ma tu jeszcze mowy o dominacji Legii, ale zespół ten wygląda w decydujących spotkaniach bardzo solidnie i jest to w dużym stopniu zasługa trenera. Teraz czas na kolejne wyzwanie.

2. Radoslav Latal

Drugie miejsce przyznajemy trenerowi Latalovi, który z Piastem osiągnął naprawdę rzeczy wielkie. Nie będziemy jeszcze raz rozpisywać się nad progresem poszczególnych zawodników. Dodamy tylko, że jeśli prawdą są nie najlepsze stosunki między trenerem a zarządem, to… działacze klubowi mają po tym sezonie spory ból głowy.

1. Piotr Stokowiec

null
Piotr Stokowiec (fot. Grzegorz Rutkowski/iGol.pl)

Po raz kolejny Piotr Stokowiec pokazał, że ma rękę do młodych piłkarzy, z którymi już w Warszawie radził sobie dość dobrze. Teraz podobnie sytuacja wygląda w Lubinie, gdzie szkoleniowcowi udało się osiągnąć doskonały wynik z beniaminkiem. Warto również nagrodzić trenera Stokowca za te szczere ambicje. Nie boi się pucharów – deklarował, że chce ich zasmakować. To nam się zdecydowanie podoba. Jesteśmy bardzo ciekawi, w jakim kierunku klub z Lubina podąży. Póki co „Miedziowi” mają przedłużyć umowę ze szkoleniowcem.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze