„Lwia Gadka” #11: Solskjaer dalej trwa, gość – Adrian Olek z Canal+ Sport


Teatr Marzeń stał się Teatrem Dramatu. Jednak reżyser wciąż trwa na swoim stanowisku. Dlaczego? Między innymi o tym porozmawiamy z naszym gościem

29 października 2021 „Lwia Gadka” #11: Solskjaer dalej trwa, gość – Adrian Olek z Canal+ Sport

Lanie na Old Trafford. Matty Cash z polskim paszportem. Watford wygrywa, a West Ham aktualnie jest w big four. Czy można wyobrazić sobie bardziej szalony weekend w Premier League? Dlatego teraz już wiecie, że powinniście włączyć wasz ukochany podcast „Lwia Gadka” i uporządkować sobie minione wydarzenia przed nadchodzącą kolejką ligową.


Udostępnij na Udostępnij na

Przypominamy, że wszystkie odcinki naszego programu znajdziecie na kanale YouTube’owym iGola oraz platformie Spotify.

Gościem dzisiejszego odcinka będzie Adrian Olek, którego z pewnością kojarzycie z Canal+ Sport i rozmów w cyklu „Halo Brytania” w magazynie Jej Wysokość Premier League!

Rozkład jazdy

Jak zawsze naszą audycję rozpoczniemy od wystawienia ocen szkolnych za występy w ostatniej kolejce ligowej dla naszych rodzynków w Premier League. Następnie „Lwia Gadka” musi poruszyć temat Manchesteru United. Niestety po raz kolejny nie będziemy chwalić, tylko krytykować. Nie można inaczej z prostej przyczyny – przegranej bitwy o Anglię, i to na każdej płaszczyźnie. Jeszcze nigdy Liverpool nie upokorzył tak swojego odwiecznego rywala, grając w delegacji.

Choć Solskjaer wciąż trwa na swoim stanowisku, to warto pochylić się nad tematem jego ewentualnego następcy. Kto to mógłby być? Kto byłby dobrym, a kto złym wyborem? Jak po tak srogiej porażce zareagują popularne „Czerwone Diabły”? Czy „Spurs” również obnażą wszystkie słabości podopiecznych Norwega?

Będąc już przy najciekawszym starciu 10. kolejki ligowej, „Lwia Gadka” zajmie się Dele Allim. Kiedyś cudowne dziecko Tottenhamu i Anglii, a dzisiaj nawet nie solidny ligowiec. Czy można mówić o tym, że w przypadku tego ofensywnego pomocnika wszystko, co najlepsze, jest już za nim?

Zajrzymy również do rywali „Kogutów” zza miedzy i odpowiemy sobie na pytanie, czy Arsenal w końcu wrócił na właściwe tory.

Kończąc wątek bitwy o Anglię, musimy też oddać cesarzowi co cesarskie, a więc chwalić drużynę Kloppa. Po raz kolejny złożyć pokłony Mohamedowi Salahowi i rozważyć, czy obecny Liverpool nie jest czasami najsilniejszą jego wersją, odkąd prowadzi go niemiecki szkoleniowiec.

„Lwia Gadka” musi koniecznie też poruszyć wątek wielkiej wygranej Watfordu i Claudio Ranieriego. Zastanowimy się, jakiej wagi jest to zwycięstwo dla „Szerszeni”. Być może ten triumf jest zapowiedzią lepszych i stabilniejszych czasów w klubie spod Londynu?

Nie możemy też zapomnieć o dobrych wynikach West Hamu, które na ten moment wywindowały „Młoty” na czwarte miejsce w ligowej stawce. Czy właśnie na mapie londyńskich klubów mamy zmianę na pozycji drugiej siły w mieście? Ile w tym zasługi fantastycznego Declana Rice’a, który rozgrywa prawdopodobnie najlepszy sezon w dotychczasowej karierze? Czy wychowanek Chelsea Londyn jest już wart ponad 100 milionów funtów?

Oczywiście porozmawiamy też chwilę na temat Matty’ego Casha. Prawdopodobnie pojawi on się już na najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Polski. Ile może on wnieść do układanki Paulo Sousy? Jak ważnym ogniwem będzie świeżo upieczony Polak w swoim nowym zespole narodowym? O tym wszystkim w dzisiejszym odcinku.

***

Kto gdzie gra w 10. ligowej kolejce?

30 października
13:30 Leicester City Arsenal
16:00 Newcastle United Chelsea
16:00 Manchester City Crystal Palace
16:00 Liverpool Brighton & Hove Albion
16:00 Burnley Brentford
16:00 Watford Southampton
18:30 Tottenham Hotspur Manchester United
31 października
15:00 Norwich City Leeds United
17:30 Aston Villa West Ham United
1 listopada
21:00 Wolverhampton Wanderers Everton
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze