Matty Cash uzyskał polskie obywatelstwo!


Po długich spekulacjach w polskich oraz zagranicznych mediach zawodnik Aston Villi w końcu pełnoprawnie stał się Polakiem

26 października 2021 Matty Cash uzyskał polskie obywatelstwo!
https://goodwordnews.com/

Kibice „Biało-czerwonych” dostali 26 października bieżącego roku spory powód do radości. Polski paszport uzyskał Matty Cash. Prawy obrońca Aston Villi będzie mógł wystąpić z orzełkiem na piersi już podczas najbliższego zgrupowania naszej reprezentacji.


Udostępnij na Udostępnij na

W okolicach godziny 15:00 Cezary Kulesza za pośrednictwem Twittera oficjalnie oznajmił, że piątkowe spotkanie z prezydentem Polski przyniosło oczekiwane efekty. Dzięki temu mazowiecki wojewoda złożył podpis pod dokumentami, które uczyniły 24-latka Polakiem. Piłkarz „The Villans” powinien zatem spodziewać się powołania na listopadowe mecze eliminacyjne.

Matty Cash chciał grać dla nas nie od dziś

Już od dłuższego czasu mówiło się o tym, że Matty Cash jest zainteresowany grą w ekipie Paulo Sousy. Ba, na oficjalnej stronie PZPN możemy nawet przeczytać, że defensor klubu z Birmingham zgłosił się do reprezentantów naszego związku piłkarskiego mniej więcej trzy lata temu. Zawodnik występujący na co dzień w klubie z Birmingham był wówczas graczem Nottingham Forrest występującego na poziomie Championship.

Trzeba podkreślić, że Matty zgłosił się do nas dwa–trzy lata temu. Wypełnił profil na www.polskaut.pl i trafił do naszej bazy zawodników – mówił dla Pzpn.pl, koordynator skautingu zagranicznego polskiego związku piłki nożnej – Maciej Chorążyk.

Nie ukrywam, że od razu zostało to dostrzeżone, bo jednak mówimy o zawodniku, który aspiruje już tylko do pierwszej reprezentacji. Można więc powiedzieć, że poprzez naszego skauta w Wielkiej Brytanii, Przemysława Soczyńskiego, jesteśmy z Mattym w kontakcie już od trzech lat – dodał do swoich wcześniejszych słów działacz.

Takiego piłkarza potrzebowaliśmy

Matty Cash to nie tylko prawy obrońca świetnie spisujący się w grze defensywnej. To także gracz, który znakomicie odnajduje się na prawym wahadle. Co prawda częściej grywał on w systemie z czwórką aniżeli z trójką obrońców, aczkolwiek wyglądał bardzo dobrze zarówno w jednym, jak i w drugim zestawieniu. To, jak porusza się w tym sezonie po boiskach Premier League, możemy zaobserwować na załączonej poniżej heatmapie.

źródło: SofaScore.com

Ponadto Matty Cash utrzymuje solidny poziom, nawet gdy jego zespołowi nie wszystko idzie po myśli. Świadczą o tym przedstawione na załączonej grafice statystyki z pięciu ostatnich spotkań Premier League, w których to zespół z hrabstwa West Midlands zanotował trzy porażki.

Na domiar wszystkiego jak na swój młody wiek jest stosunkowo doświadczonym piłkarzem. W sierpniu ukończył, jak już wspomnieliśmy wyżej, 24 lata, a na swoim koncie posiada 37 meczów w Premier League. Patrząc na polskie realia, brzmi to co najmniej imponująco.

Pod jeszcze większym wrażeniem możemy być, gdy wspomnimy, że słabe występy Matty’ego na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Anglii jesteśmy w stanie policzyć na palcach jednej ręki.

Warto wspomnieć również, że wszystkie porównania gracza „The Lions” do reszty reprezentantów Polski występujących na tej pozycji są złudne. Wcześniej nie mieliśmy do dyspozycji zawodnika, który potrafi reprezentować poziom najsilniejszej ligi świata na prawym wahadle.

Nasz selekcjoner niedawno podkreślił, jak bardzo ceni sobie kunszt piłkarski Matty’ego Casha. Mówił o tym w rozmowie z portalem Meczyki.pl, w momencie gdy nasz nowy nabytek wypełniał ostatnie dokumenty związane z ubieganiem się o polskie obywatelstwo.

Matty Cash to zawodnik, który rośnie. Jest przyzwyczajony do gry w Premier League. Intensywność i szybkość podejmowania decyzji stoją w niej na zupełnie innym poziomie niż pozostałych ligach. 

Matty Cash dumny z bycia Polakiem

Oznajmił to już kilka dni temu na spotkaniu w polskiej ambasadzie w Londynie. Jak można wywnioskować, 24-latek nie posiadał się ze szczęścia.

To naprawdę wyjątkowy moment dla mnie i dla mojej rodziny. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli. To byłby prawdziwy zaszczyt grać dla Polski opowiadał dla kanału ŁączyNasPiłka Matty Cash.

Miło było spotkać się z selekcjonerem. Za nami dobra rozmowa. Omówiliśmy kilka rzeczy, w tym również to, jak chcemy grać oraz jakie ambicje wiążemy z krajem. Wygląda to naprawdę obiecująco – skwitował defensor.

Na debiut w biało-czerwonej koszulce, jak wspominaliśmy wyżej, Matty Cash będzie miał szansę już w listopadzie. Wtedy bowiem rozegramy najbliższe mecze. Jego pierwszym oponentem najprawdopodobniej będzie Andora.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze