Lionel Messi z nietypową kontuzją. KMŚ bez Argentyńczyka


17 grudnia 2015 Lionel Messi z nietypową kontuzją. KMŚ bez Argentyńczyka

FC Barcelona przebywa obecnie w Japonii, gdzie bierze udział w turnieju Klubowych Mistrzostw Świata. W półfinale rozgrywek nie wystąpi jednak Lionel Messi, który zmaga się z nietypową kontuzją.


Udostępnij na Udostępnij na

Argentyńczyk dostał ataku kolki nerkowej, przez co nie wystąpi w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata i najprawdopodobniej zabraknie go także w meczu finałowym turnieju. Czym objawia się kolka nerkowa? Jest to potworny ból brzucha, którego siła porównywalna jest do bólu porodowego. Kobiety, które przez to przechodziły twierdzą, że to nawet gorsze od porodu. Kolce nerkowej mogą też towarzyszyć nudności i wymioty.

Z powodu silnego bólu Messi w środę podobno nie zmrużył oka. Nie będzie go nawet na trybunach podczas półfinału rozgrywek, w których Barcelona zagra z Guangzhou. Argentyńczyk dochodzi do siebie w hotelu. Cały czas jest przy nim obecny doktor drużyny Ricard Pruna.

W „Dumie Katalonii” mają problem, ponieważ w zespole kontuzjowany jest także Neymar. Brazylijczyk pojechał do Japonii, ale w żadnym meczu najprawdopodobniej nie zagra. Napastnik zmaga się z urazem pachwiny.

Neymara i Messiego w ataku Barcelony w półfinale zastąpili Sergi Roberto oraz Munir El Haddadi.

[interaction id=”56728eae9fd14ce830428d6a”]

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze