Kolejna wygrana Stuttgartu

Świetnie spisujący się w europejskich rozgrywkach Stuttgart wygrał 1:0 z Getafe. W innym bardzo ciekawie zapowiadającym się spotkaniu Borussia Dortmund zremisowała 1:1 z PSG.

Stuttgart z kolejnym kompletem punktów

Stuttgart, choć kompletnie zawodzi w lidze niemieckiej, świetnie radzi sobie w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Po dwóch spotkaniach mieli na koncie komplet punktów. W walce o kolejne trzy punkty podjęli dzisiaj teoretycznie najmocniejszego rywala z grupy, hiszpańskie Getafe. Już od samego początku spotkania gra toczyła się pod dyktando niemieckiej drużyny i to ona w 29. minucie objęła prowadzenie po strzale Marici. Stracona bramka nie podziałała mobilizująco na gości z Hiszpanii. Do kolejnych strzeleckich okazji dochodzili gospodarze.

Chantome zdobył gola dającego remis drużynie z Paryża
Chantome zdobył gola dającego remis drużynie z Paryża (fot. infopsg.com)

Podobnie wyglądała druga połowa spotkania na stadionie w Stuttgarcie. Będący na fali podopieczni Jensa Kellera bez większego wysiłku dochodzili do kolejnych okazji bramkowych, natomiast goście odpowiadali tylko nielicznymi wypadami pod bramkę Ulreicha. Już do końca spotkania żadnej z drużyn nie udało się zmienić rezultatu meczu. Trzy punkty zdobyła drużyna Stuttgartu, dla której jest to trzecie zwycięstwo w trzecim spotkaniu fazy grupowej Ligi Europejskiej.

Remis Borussii z Polakami w składzie

W Dortmundzie, będąca wspólnie z Mainz na czele Bundesligi, Borussia Dortmund zmierzyła się z liderem grupy J Ligi Europejskiej – drużyną Paris Saint-Germain. Mecz w podstawowym składzie gospodarzy rozpoczęli dwaj Polacy – Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. Niesieni, jak zwykle, fantastycznym dopingiem piłkarze Borussii od początku meczu prezentowali się nieco lepiej niż gości zza zachodniej granicy. Jednak pomimo szans z obu stron, bramki padły dopiero w drugiej połowie spotkania.

Pięć minut po wznowieniu gry faulowany w polu karnym gości był Kuba Błaszczykowski, a rzut karny na gola pewnie zamienił Nuri Sahin. W 65. minucie na boisku, w miejsce Kagawy, pojawił się ostatni z naszych reprezentantów w Borussii, Robert Lewandowski. Niestety, ani jemu, ani żadnemu z pozostałych piłkarzy Borussii nie udało się strzelić kolejnej bramki. To uczynili natomiast ambitnie grający paryżanie. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Chantome dał swojej drużynie remis.