Klopp: Wyższy poziom


Borussia Dortmund bezbramkowo zremisowała na boisku hiszpańskiej Malagi w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Z wyniku oraz postawy swoich zawodników zadowolony był Jürgen Klopp, trener niemieckiej drużyny. Szkoleniowiec Hiszpanów, Manuel Pellegrini, był również usatysfakcjonowany z poziomu, jaki zaprezentowali jego podopieczni.


Udostępnij na Udostępnij na

Hiszpańska Malaga podejmowała wczoraj Borussię Dortmund w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Po dobrym spotkaniu rozgrywanym w szybkim tempie padł remis 0:0. Szansę na przechylenie szali zwycięstwa mieli piłkarze zarówno gospodarzy, jak i gości. Po spotkaniu obaj szkoleniowcy byli w dość dobrych humorach.

Jürgen Klopp cieszył się z postawy swoich zawodników i chwalił ich za realizację wyznaczonych zadań od początku do końca. – Mogę spokojnie żyć z tym 0:0. Był to dobry mecz z trudnym przeciwnikiem – powiedział niemiecki trener. – Wszystko dobrze zrobiliśmy, od początku meczu, aż do samego końca. Ale to jest już wyższy poziom. Wiemy, co musimy zrobić w rewanżu – zakończył Klopp.

Z kolei trener gospodarzy wczorajszego meczu, Manuel Pellegrini, zadowolony był z gry swojej defensywy i z tego, że jego zespół nie stracił bramki. Chilijski szkoleniowiec sprawę awansu nadal uważa za jak najbardziej otwartą. – To ważne, że nie straciliśmy bramki. Awans jest możliwy. Rewanż będzie wyrównany i pojedziemy tam, aby strzelać bramki – stwierdził Pellegrini. – Dortmund to bardzo dobry zespół z młodymi i bardzo dobrze wyszkolonymi technicznie piłkarzami – zakończył Chilijczyk.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze