Jesus: Liga angielska jest słabsza od hiszpańskiej, niemieckiej i włoskiej


Jorge Jesus, trener Benfiki Lizbona, uważa, że Premier League nie jest tak silna jak La Liga, Bundesliga czy Serie A.


Udostępnij na Udostępnij na

Liga angielska na pewno jest najpopularniejsza, jej mecze przed telewizorami śledzi bowiem najwięcej osób według danych ok. 70% liczącej ponad 2 miliardy ludzi populacji kibiców piłkarskich na świecie. Spotkania Premiership są pokazywane w większości krajów świata, a pieniądze za prawa telewizyjne pozwolliły przyciągnąć najlepszych piłkarzy na Ziemi.

Wielu fanów futbolu uważa również, że to w rozgrywkach na Wyspach prezentowany jest najlepszy poziom. Potwierdza to także ranking ligowy UEFA, w którym Anglia zdecydowanie prowadzi. Na dodatek w tym sezonie w fazach grupowych LM i LE występuje aż osiem zespołów z tego kraju. Jednak w opinii Jesusa, którą usłyszeliśmy na konferencji prasowej przed meczem Champions League pomiędzy jego Benficą a Manchesterem United, Premier League ustępuje innym wielkim europejskim rozgrywkom pod względem techniki i taktyki.

– W każdym meczu w Hiszpanii, Niemczech i Włoszech jest więcej elementów taktycznych i technicznych. W Anglii gra wielu piłkarzy z zagranicy, jak również dużo klubów ma zagranicznych trenerów, więc jakość się poprawiła. Liga angielska jest dobra, ale nie tak bardzo w porównaniu z Hiszpanią, Niemcami czy Włochami.

Jesus twierdzi jednak, że wyjątkiem jest Manchester United, który w ostatnich czterech sezonach trzykrotnie występował w finale Ligi Mistrzów.

– Oni są inni. To dlatego wygrali tak wiele. Manchester United ma inne pomysły i inną historię. Pokazuje to na boisku. Jest dużo silniejszy taktycznie w tym sezonie. Dobrze utrzymuje się przy piłce, w prawie każdym meczu przez 60% czasu.

Komentarze
~real (gość) - 12 lat temu

haha słowa po 70 kieliszkach

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze