Futsal: Zwycięstwo i porażka Polaków


W dniach 4 i 5 grudnia 2007r o godz. 18:00 polska drużyna narodowa rozegrała dwa spotkania towarzyskie z reprezentacją Litwy. Mecze odybyły się w Goleniowie i Szczecinie.


Udostępnij na Udostępnij na

Wielkie widowisko

Do hali w Goleniowie przybyło prawie 1000 kibiców! Przed spotkaniem zgromadzona publiczność wysłuchała świetnego koncertu orkiestry dętej „Wood & Brass Band„. Polacy pojawili się wcześniej na parkiecie. Cała hala aż zadrżała, gdy zabrzmiał hymn narodowy wyśpiewany przez kibiców.

Mecz zaczął się dla nas wspaniale – Tomasz Kasprzyk mocno uderzył piłkę, a ta odbijając się od obrońcy i bramkarza wpadła do bramki. Po 16 sekundach Polska prowadziła już 1:0. Publiczność nie zdążyła jeszcze się nacieszyć pierwszą bramką, a po kolejnych 37 sekundach mieli kolejny powód do radości. Błąd popełnił bramkarz gości, a na bramkę zamienił go Dariusz Wolański. Dwa gole w ciągu pierwszej minuty zadziałały jak zimny prysznic na Litwinów. Przyjezdni wzięli się do gry, ale na wiele się to nie zdało, ponieważ nasza reprezentacja grała fenomenalnie.

Blisko podwyższenia wyniku był Rafał Jarzmik, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Wracający po kontuzji Andrzej Szłapa, rozgrywał w tym dniu bardzo dobre zawody. To właśnie kapitan drużyny podał do Jarzmika w 13 minucie, który bez większych problemów pokonał Egkdijusa Liubauskasa. Polacy ciągle kontrolowali przebieg gry, co wzmagało doping. Ostatnie minuty pierwszej części gry były już słabsze w wykonaniu Polaków. Pojawiło się wyraźne rozluźnienie. Wykorzystał to Tomas Nemanis, który zdecydował się na strzał. Krystian Brzenka musiał wyciągać piłkę z siatki. Nemanis z całą pewnością chciał pomóc swojej druzynie, ale zamiast tego tylko podrażnił rywala. Gospodarze szybko się ocknęli i minutę poźniej zdobyli czwartego gola. Drugie trafienie w meczu zaliczył Wolański. Wynik do przerwy brzmiał 4:1.

Na drugą połowę Litwini wyszli z bojowym nastawieniem. Przyniosło to skutek chwilę po pierwszej syrenie. Piękną bramkę zdobył Marius Bezykornovas i prowadziliśmy już tylko 4:2. Litwini nadal napierali, a Polacy grali coraz słabiej. Nemanis po raz kolejny zagroził strzałem naszej bramce i po raz drugi skutecznie. Mimo, że padła bramka kontaktowa, nasz zespół nadal grał spokojnie i rozważnie. Litwini chcieli iść za ciosem, ale w 26 minucie meczu indywidualną akcję przeprowadził Michał Słonina, którą zakończył bramką. Gol ten uspokoił nasz zespół. Skupiliśmy się bardziej na grze obronnej i kontrowaniu rywali. Efektem tego była wymiana ciosów, ale więcej bramek już nie padło. Pierwsza część dwumeczu z reprezentacją Litwy zakończyła się dla nas znakomicie. Polska rozegrała dobry mecz na wysokim poziomie, a co najważniejsze – wygrała 5:3.

Szczęśliwe siódemki

Po ostatnim gwizdku sędziego wybrano najlepszych graczy z obu zespołów. Otrzymali one pamiatkowe nagrody. W obu ekipach byli to zawodnicy z numerem 7 – Andrzej SzłapaMarius Bezykornovas.
Polak powiedział po meczu: „Chciałbym podziękować przeciwnikom przede wszystkim za grę fair-play. Wiadomo, że w futsalu gra się kontaktowo, ostro. Mecz mógł się podobać, udało nam się zagrać kilka bardzo ładnych akcji. Po takim meczu mogę śmiało stwierdzić, że idziemy w dobrym kierunku. Jeżeli poprawimy kilka elementów, w których wypadamy słabiej, to mamy wielkie szanse na wygranie grupy eliminacyjnej do Mistrzostw Świata w lutym„.

 

W drugim spotkaniu zabrakło kilku zawodników, którzy po pierwszym meczu pojechali już do swoich klubów. Polska wystąpiła w zmienionym składzie, ale grała nadal dobrze. Tym razem brakło trochę szczęścia i skuteczności. Przegraliśmy 2:4.

 

Na zgrupowanie powołani zostali:
Bartłomiej NAWRAT – P.A. Nova Gliwice
Krystian BRZĘK – Clearex Chorzów
Łukasz ŻEBROWSKI – Pogoń 04 Szczecin
Paweł DĄBROWSKI – Pogoń 04 Szczecin
Mariusz KAŹMIERCZAK – Red Devils La Bamba Chojnice
Marek WIDZICKI – Hurtap Łęczyca
Rafał JARZMIK – P.A. Nova Gliwice
Michał SŁONINA – GKS Jachym Tychy
Piotr MYSZOR – GKS Jachym Tychy
Mariusz MILEWSKI – Hurtap Łęczyca
Dariusz WOLAŃSKI – Clearex Chorzów
Sylwester KRYGER – Inpuls Siemianowice
Krzysztof SZYMAŃSKI – EC Rzeszów
Andrzej SZŁAPA – Clearex Chorzów
Igor SOBALCZYK – Hurtap Łęczyca
Daniel KRAWCZYK – Hurtap Łęczyca
Tomasz KASPRZYK – Jango Katowice
Adam JACHIMOWICZ – Strzelec Gorzyczki

 

Bramki w pierwszym spotkaniu zdobywali: Kasprzyk (1), Wolański (1,20), Jarzmik (13), Słonina (26).
W drugim zaś bramki strzelali Szymański, Sobalczyk

Polska 5:3 Litwa, Goleniów – 04.12.2007

Polska 2:4 Litwa, szczecin – 05.12.2007

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze