Ferguson o Mourinho


Boss Manchesteru United, Sir Alex Ferguson, wypowiedział się w samych superlatywach o Jose Mourinho przed nadchodzącym meczem Ligi Mistrzów, gdzie jego drużyna zmierzy się z mediolańskim Interem, dowodzonym właśnie przez Portugalczyka.


Udostępnij na Udostępnij na


„The Special One” pracował już kiedyś w Anglii, przez ponad trzy lata prowadząc londyńską Chelsea. Jak sam niedawno powiedział, chętnie wróciłby kiedyś na Wyspy Brytyjskie, gdyż podoba mu się tamtejszy futbol. Również Ferguson pragnie jego powrotu, w dodatku nie szczędząc mu komplementów:

– Moje relacje z Jose są bardzo dobre. Jego odejście z Chelsea było także wielką stratą dla Premier League. Czy chciałbym, żeby on wrócił? Oczywiście, jednak musi się pospieszyć, gdyż nie zostało mi już zbyt wiele czasu! Powitam go wtedy z otwartymi ramionami. Może znowu będzie trenerem „The Blues”, nigdy nic nie wiadomo. Lubiłem oglądać wywiady z nim. Był zarozumiały i pewny siebie, miał charakter. Wpływało to pozytywnie na całe rozgrywki – podsumował.

W najbliższy wtorek „Czerwone Diabły” zmierzą się właśnie z Interem w ramach 1/8 finału Champions League. Jest to jeden z najbardziej elektryzujących pojedynków na tym etapie. Będzie to również starcie dwóch wyżej wymienionych menadżerów, z których znacznie lepszym bilansem może poszczycić się Mourinho: na 12 spotkań z Manchesterem Fergusona przegrał zaledwie raz. Ciekawe, czy uda mu się podtrzymać tę znakomitą statystykę.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze