Czy Boruc zatrzyma Barcelonę?


Dzisiaj drugi dzień zmagań w ramach piłkarskiej Ligi Mistrzów zapowiada się równie ciekawie jak wczorajszy. Z tą jednak przewagą, że to dzisiaj grają najbardziej wyczekiwane, przez fanów zespoły. Nas Polaków najbardziej interesują mecze, w których występują nasi rodacy i dziś takich nie zabraknie.


Udostępnij na Udostępnij na

Nie wątpliwie dla wszystkich kibiców reprezentacji Polski najważniejszy w dniu dzisiejszym będzie mecz Celtic Glasgow – FC Barcelona, z tego powodu, że w bramce „Celtów” wystąpi nasz najlepszy bramkarz Artur Boruc. Polak już teraz uważany jest za jednego z najlepszych bramkarzy świata i dziś będzie musiał pokazać swoją klasę. Według obserwatorów to właśnie fantastyczna gra w lidze mistrzów wyniosła Boruca na szczyt sławy. Dziś większość kibiców, piłkarzy, a przede wszystkim trenerów, pytając zarówno o drużynę Celticu, jak i reprezentację, podaje nazwisko Boruc. Polski bramkarz od dłuższego czasu przymierzany jest do najlepszych klubów Europy i być może w lecie zmieni swojego pracodawcę. Dzisiaj ma szansę nie tylko pomóc swojej drużynie w pokonaniu Barcelony, ale jeszcze bardziej udowodnić, że my Polacy mamy najlepszego bramkarza na świecie.

Równie interesująco zapowiada się mecz Arsenalu Londyn z AC Milan. Już za kilkanaście miesięcy, przy najbardziej optymistycznych prognozach i szczęściu, możemy być świadkami pojedynku polskich bramkarzy. Wystarczy tylko, że Łukasz Fabiański wypracuje sobie pozycję pierwszego bramkarza w drużynie „Kanonierów”, a Artur Boruc przejdzie do Milanu. Jednak za nim to nastąpi, obie drużyny będą musiały zmierzyć się ze sobą już dzisiaj i to obsadzając w bramce nie pewniaków. W poprzednim meczu Pucharu Anglii Arsenal w bramce postawił na Jensa Lehmanna, który okazał się katastrofą wpuszczając 4 bramki z czego 3 były po jego błędzie. Milan również ma problemy z bramkarzami, gdyż Dida jest zupełnie bez formy, a pozostali bramkarze są kontuzjowani. Tak więc obaj trenerzy najwięcej problemów będą mieli z obsadzeniem pozycji bramkarza. W dzisiejszym meczu zmierzą się dwa pokolenia piłkarzy, pierwsze to zawodnicy Arsenalu, młodzi i utalentowani piłkarze, którzy zdominowali krajowe rozgrywki, drugie to zaawansowani wiekowo piłkarze, którzy w swojej karierze osiągnęli już wszystko i dużymi krokami zbliżają się do zakończenia swojej kariery. W spotkaniu pomiędzy tymi dwoma zespołami nieznacznym faworytem jest Milan właśnie ze względu na doświadczenie jakie mają podopieczni Carlo Ancelottiego. 

Ciekawe będzie również spotkanie Fenerbahce Stambuł z FC Sevillą. Ubiegłoroczni triumfatorzy Pucharu UEFA mimo licznych prób nie potrafią wygrać LM. Dzisiejszy mecz to starcie piłki tureckiej z hiszpańską. Doskonale pamiętamy lata, kiedy na arenie europejskiej postrach siał wypełniony gwiazdami Galatasaray. W tym roku bardzo dobrze prezentuje się inna drużyna ze Stambułu, również naszpikowana gwiazdami z Roberto Carlosem na czele. Sevilla natomiast to zespół, który w lidze hiszpańskiej prezentuje się nie najlepiej, co jest efektem zmienności formy. Piłkarz po bardzo dobrych meczach potrafią rozegrać bardzo słabe spotkanie. Jednak dzisiaj mimo wszystko będziemy świadkami dobrego piłkarskiego widowiska.

Niewątpliwie bardzo emocjonująco zapowiada się mecz Ol. Lyon z Manchesterem United. Jeżeli bralibyśmy pod uwagę ostanie mecze rozgrywane na krajowym podwórku, to faworytem tego spotkania bez dwóch zdań byliby piłkarze sir Alexa Fegusona, którzy rozgromili Arsenal 4:0. Mistrz Francji nie potrafił poradzić sobie ze znacznie słabszą od siebie drużyną, ostatecznie przegrywając spotkanie. Jednak na mecze Ligi Mistrzów piłkarze znacznie bardziej się koncentrują, a atut własnego boiska sprawi, że Ol. Lyon będzie chciał za wszelką cenę zdobyć kilka bramek, by do rewanżu na Old Trafford móc przystąpić z odpowiednim zapasem, które pozwoli na awans do następnej rundy. Podopieczni Fergusona są ostatnio na fali i wykazują się dużą skutecznością, co sprawia, że w dzisiejszym spotkaniu możemy być świadkami prawdziwego festiwalu strzeleckiego.

Środowe mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów:

Arsenal Londyn – AC Milan (godz. 20.45): mecz będzie relacjonowany na antenie radia iGolFM

Celtic Glasgow – FC Barcelona (godz. 20.45)

Fenerbahce Stambuł – FC Sevilla (godz. 20.45)

Olympique Lyon – Manchester United (godz. 20.45)

Jak nas słuchać?

iGol FM jest radiem internetowym, słuchać je można za pomocą urządzeń podłączonych do sieci Internet, z których najpopularniejszym jest oczywiście komputer stacjonarny.

Winamp
Za pomocą kombinacji klawiszy CTRL + L ładujemy plik playlist’y z serwera. Po wciśnięciu klawiszy wklejamy do pola tekstowego adres: http://fm.igol.pl/igol.m3u

Windows Media Player
Korzystamy z opcji Plik->Otwórz adres URL (skrót: CTRL + U), w pole tekstowe wpisujemy adres: http://fm.igol.pl/igol.m3u.

Uwaga:Windows Media Player wymaga dodatku, umożliwiającego słuchanie audycji w formacie AAC+ , który znajdziecie na stronie radia www.fm.igol.pl

Komentarze
~boruc (gość) - 14 lat temu

barcelona to nawed dobry klub ale jest najlep[szy
celtik glazgłow i jestem za borucem a ni za jakimiś
frajerami

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze