Barcelona złożyła skargę na Wolfganga Starka


5 kwietnia 2013 Barcelona złożyła skargę na Wolfganga Starka

Toni Freixa, rzecznik prasowy Barcelony, wypowiedział się na konferencji prasowej na temat pracy sędziego Wolfganga Starka podczas meczu z Paris Saint-Germain. Oficjalnie potwierdził, że klub wysłał pismo do UEFA w tej sprawie.


Udostępnij na Udostępnij na

Spotkanie na „Parc de Prices” zakończyło się remisem. Mecz stał na wysokim poziomie. Były gole, emocje i oczywiście kontrowersje. Na temat tych ostatnich wypowiedział się rzecznik Barcelony, Toni Freixa. Sympatycy „Blaugrany” są rozczarowani poziomem sędziowania niemieckiego arbitra. Najwięcej negatywnych emocji wywołała decyzja o uznaniu wyrównującego gola Zlatana Ibrahimovicia. Szwed w momencie strzału Thiago Silvy był na dwumetrowym spalonym.

Toni Freixa na konferencji prasowej
Toni Freixa na konferencji prasowej (fot. fcbarcelona.com)

Skierowaliśmy do UEFA oficjalne pismo, w którym wyraziliśmy nasze niezadowolenie z powodu serii wydarzeń, jakie miały miejsce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym z PSG. Wyjaśniliśmy, że arbiter nie zastosował zasad gry, konkretnie zasady piątej, która mówi, że kiedy dwaj zawodnicy z tej samej drużyny leżą na murawie, powinien przerwać mecz – zaznaczył Freixa na konferencji prasowej po spotkaniu zarządu FC Barcelona.

– Te anomalia w kwestii zastosowania regulaminu mogą znaczyć, że być może arbiter nie zna reguł lub nie potrafi ich zastosować. Chcemy okazać nasze niezadowolenie po to, by takie wydarzenia jak to się więcej nie powtórzyły w tej lub w kolejnych edycjach Ligi Mistrzów – powiedział rzecznik.

– Myślę, że to jest okoliczność, którą każdy może zobaczyć. Ostatnio nie mamy szczęścia do sędziów. Wiemy, że sędziowanie to ciężka praca i że można popełniać błędy. To, że pięciu arbitrów nie dostrzegło dwumetrowego spalonego, jest dowodem, iż czasami nawet to nie wystarczy, aby właściwie ocenić sytuację. Nie interpretujcie tego tak, że kogoś oskarżamy. To są okoliczności tej gry i mieliśmy pecha – dodał Freixa.

– Kibic widzi oczywistego spalonego, ale to jasne, że trudno jest go dostrzec, będąc dobrze ustawionym, jak byli sędzia główny, liniowy i bramkowy. Nie narzekamy na sędziów. Przykłady narzekania na ich pracę mamy na co dzień w wielu drużynach. Nasz sposób bycia i zachowania nie wiąże się ze skarżeniem się na arbitrów. Wspomnieliśmy o pechu, bo czasami nie masz szczęścia. Zgłaszamy obiektywną pomyłkę w zastosowaniu regulaminu. Nie zgłaszamy błędu, ale istotny fakt, że nie zastosowano normy, którą sędzia powinien znać – kontynuował.

– To, co powiedział Alves, jest zgodne z tym, jak odebrał to zarząd klubu, ale musieliśmy poczekać do posiedzenia. Cieszymy się, że się zgadzamy nie tylko z Alvesem, ale też z resztą zawodników i trenerów. Oczekujemy od UEFA, że zgodzi się z wszystkim, co wskazaliśmy. Po prostu nie chcemy, aby to się kiedykolwiek powtórzyło – zakończył rzecznik klubu.

Komentarze
~!!! (gość) - 11 lat temu

Sędziowie popełniają błędy i już ... Nie widzę
powodu by robić wyjątek i ukarać tylko tego
sędziego!

Odpowiedz
~1!!! (gość) - 11 lat temu

naucz się człowieku czytać ze zrozumieniem

Odpowiedz
~toster (gość) - 11 lat temu

no jakos na pomylki sedziowskie z 3 ostatnich sezonow
Barca skarg nie pisala.... zły to ptak, co wlasne
gniazdo kala...

Odpowiedz
E123 (gość) - 11 lat temu

Stark już nie gwizdał dla nich, to składają
skargę ;) I pewnie UEFA to przyjmie, bo to Barcelona
- Realowi skarg na szwaba w 2011 nie przyjęto...

Taie małe przypomnienie...

Odpowiedz
~!!! (gość) - 11 lat temu

Właśnie się nauczyłem i przeczytałem to i wiesz
co?
Nadal mam to same zdanie ...

Odpowiedz
~neutralny (gość) - 11 lat temu

barcelona juz zapomniała? jak pare lat temu
wyeliminowała chelsea dzieki temu ze sedzia nie
odgwizdał dwóch karnych ... Jako taki wielki klub
mogliby sie chociaż zachowac sie honorowo i pogodzic
sie z remisem to ich jeszcze nie wyklucza przeciez.
Szkoda mi ich ...

Odpowiedz
~Jaro (gość) - 11 lat temu

Za to Cakir gwizdał wzorowo dla Realu na Old
Trafford o czym wszyscy dobrze wiemy...

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze