Wiktor Szywacz: spełniłem swoje marzenie z dzieciństwa (WYWIAD)


Rozmawiamy z młodym pomocnikiem "Białej Gwiazdy"

26 marca 2023 Wiktor Szywacz: spełniłem swoje marzenie z dzieciństwa (WYWIAD)
Krzysztof Porebski / PressFocus

Wisła Kraków rewelacyjnie spisuje się tej wiosny w lidze, to już zupełnie inna drużyna niż jeszcze choćby kilka miesięcy temu. Solidnie wzmocniona "Biała Gwiazda" walczy o szybki powrót do ekstraklasy, a w międzyczasie też swój ligowy debiut zaliczył młody i utalentowany Wiktor Szywacz, któremu zadaliśmy kilka pytań. 


Udostępnij na Udostępnij na

Wychowanek Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków, Wiktor Szywacz zbiera swoje szlify na boiskach Fortuna 1. Ligi, do tej pory w rozgrywkach tych zagrał 10 spotkań, jednak możemy się spodziewać, że będzie dostawał kolejne minuty od trenera Radosława Sobolewskiego. Jak ten utalentowany zawodnik postrzega wiosenną przemianę „Białej Gwiazdy” i nowych zawodników, którzy do drużyny dołączyli w zimowym okienku transferowym?

***

Wiktorze co sprawiło, że wiosną prezentujecie się tak dobrze?

Na pewno przyszli do nas zawodnicy ograni w lepszych ligach, z większą jakością, tacy, którzy pomagają nam na boisku swoim doświadczeniem. Dzięki temu popełniamy mniej błędów.

Teraz konkurencja w drużynie jest ogromna. Jak na to patrzysz ze swojej perspektywy?

To prawda, konkurencja jest ogromna, ale tylko w takich warunkach mogę się rozwijać, więc cieszę się, że mogę podpatrywać tak jakościowych zawodników codziennie na treningu i w meczach. Analizuję ich grę i staram się wdrażać później te elementy do mojej pracy.

A jak ci nowi wkomponowali się do szatni?

O nowych zawodnikach mogę powiedzieć, że są to gracze na wysokim poziomie. Jak już mówiłem, widać to na boisku. Co więcej to świetni ludzie poza boiskiem, bardzo dobrze się dogadujemy mimo bariery językowej i oby tak dalej.

Jesteś zadowolony ze swojego dorobku w lidze w tym sezonie?

Wiadomo, że jak każdy chciałbym więcej grać, ale mimo to jestem bardzo zadowolony w tym sezonie. Spełniłem swoje marzenie z dzieciństwa o debiucie w Wiśle Kraków, a teraz krok po kroku pracuje nad tym, aby dostawać coraz więcej minut.

Wierzysz w szybki powrót do ekstraklasy?

Oczywiście, że wierzę. Taki jest nasz cel i do niego dążymy.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze