Viva Espańa- Raul: To było piękne!


Dziś w naszym cyklu powiemy m.in. o wypowiedziach piłkarzy Realu Madryt po zdobyciu mistrzostwa Hiszpanii, planowanych wzmocnieniach Barcelony, oraz skandalicznym zachowaniu kibiców Atletico Madryt.


Udostępnij na Udostępnij na

Oto przedstawiamy wypowiedzi piłkarzy Realu Madryt po meczu z Osasuną:

RAUL:To było piękne. Wróciliśmy, choć było to skomplikowane spotkanie. W drużynie widoczna była jedność i chęć zwycięstwa. To tytuł, który należy się nam wszystkim.
CASILLAS: Jesteśmy nieprawdopodobnie szczęśliwi, ponieważ zdołaliśmy wygrać w ostatniej minucie dzięki bramce Higuaina. Wszystko czego teraz chcemy, to świętować.
GUTI:Najgorsze dla mnie było to, że nie mogłem wystąpić. Mistrzostwo to nagroda za całoroczną ciężką pracę. Mecz przeciwko Osasunie był bardzo ważny, ponieważ trudno się gra na ich boisku. Jesteśmy podekscytowani.
SALGADO:To mój czwarty ligowy tytuł, a czuję się, jakby był to pierwszy. Czuję wielką radość, postawa zespołu była wspaniała. Dzięki niej możemy dziś świętować 31. tytuł”.

Według doniesień  El Mundo Deportivo, Barcelona przymierza się do zakontraktowania Malijskiego zawodnika Sevilli FC, Seydou Keity. Keita mógłby być alternatywą dla transferu jego kolegi z drużyny Christiana Poulsena. Keita miałby klauzulę wykupu 14 milionów euro, lecz to wszystko jest sekretem klubu, by nie przyciągnąć zainteresowanych teamów. Zawodnik do klubu z Andaluzji trafił w ubiegłym roku. Jego kontrakt obowiązuję do 2011 roku. Przystosował się bardzo szybko do ligi hiszpańskiej i błyskawicznie stał się kluczowym graczem zespołu.

Komitet Rozgrywek Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej jutro rozstrzygnie, czy ukarać Atletico Madryt, po tym jak kibice tego klubu dopuścili się rasistowskich przyśpiewek pod adresem piłkarza Recreativo – Florenta Sinamy-Pongolle. W przeszłości Atletico było już kilkakrotnie karane za rasistowskie incydentu do jakich dochodziło na stadionie Vicente Calderon.

Brytyjski News of the World podaję, iż właściciel Chelsea Londyn, Roman Abramovich, chcę złożyć ofertę Barcelonie za Leo Messiego, która wynosić ma aż 100 milionów euro. Abramovich chce zmianę w stylu gry swego zespołu. Po występach w Lidze Mistrzów przeciwko Manchesterowi United , rosyjski miliarder jest przekonany, że Messi powinien być  kluczowym graczem jego nowego projektu.

Piłkarz Sevilli, Christian Poulsen kategorycznie zaprzeczył, jakoby prowadził rozmowy z FC Barceloną w sprawie swojego przejścia do „Dumy Katalonii”, jednak stwierdził również, że jest zaszczycony tym, że interesuje się nim tak wielki klub. „Nie miałem konkretnej oferty z Barcelony, ani z żadnego innego klubu. Wszystko, co wiem to to, że mam ważny kontrakt z Sevillą do czerwca 2009 roku, ale w przyszłości się może jeszcze wiele wydarzyć” -powiedział Duńczyk.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze