Viva Espańa- „Nie chcemy Ronaldinho w Milanie!”


Dziś w naszym cyklu powiemy m.in. o wypowiedziach piłkarzy Milanu odnośnie transferu Ronaldinho, wielkiej walce czterech potęg: Barcelony, Realu Madryt, Juventusu i Romy o młodego napastnika, oraz kolejnych doniesieniach w sprawie transferu Davida Villi.


Udostępnij na Udostępnij na

Clarence Seedorf, gracz AC Milan poparł swego kolegę z drużyny Rino Gattuso, który również nie jest za transferem Ronaldinho do ich klubu. Holender przyznał, że Mediolan może wydać te pieniądze na innych graczy, niż na Brazylijczyka. „Nie myślę, że on jest priorytetem, ale zamiast tego on jest tylko jednym z kilku celów. Byłbym szczęśliwy, jeżeli on podpisałby by umowę z zespołem, lecz my potrzebujemy innych zawodników” – zadeklarował Clarence. A może Holender obawia się, że po przyjściu Ronaldinho straci miejsce w składzie?

Agent Vincenzo Morabito wierzy, że Roma nie będzie w stanie pozwolić sobie na pozyskanie snajpera Ajaxu Amsterdam – Jana Klassa Huntelaara. W wyścigu po tego jakże skutecznego gracza uczestniczą Real Madryt i FC Barcelona. Wiele spekulacji sugerowało, że młody napastnik jest na drodze do Realu jako następca Ruuda van Nistelrooya. Zaś włoska prasa informuję, iż Huntelaar jest celem transferowym zarówno Romy jak i Juventusu. Jakkolwiek agent wierzy, że włodarze Romy będą uważać to za trudne, by przeskoczyć oferty dwóch gigantów z La Liga.

Hiszpańskie Radio Marca informuje, że klub Valencia CF odrzucił pierwszą ofertę za Davida Villę, ale bardzo możliwe, że następna oferta zostanie przyjęta przez zarząd klubu z Valencii. Pierwszej oferty Realu Valencia nie przyjęła, ale Nietoperze mają aktualnie kłopoty finansowe, a druga oferta (która podobno została złożona) opiewa na sumę 35 mln euro, więc zarząd zespołu najprawdopodobniej zgodzi się na oddanie utalentowanego napastnika.

Carlos Salcido, obrońca mistrza Holandii – PSV Eidhoven przyznał, że chciałby zagrać w Anglii i Hiszpanii. 28-latek ma propozycje z Arsenalu i Wigan, a także Atletico, Sevilli i Valencii.„Są to pogłoski. Nie dostałem żadnej konkretnej propozycji. Poza tym jestem na wakacjach i czekam na sygnał od moich agentów. To oni są odpowiedzialni za negocjacje.” – powiedział Meksykanin. Salcido od 2006 roku jest zawodnikiem PSV Eidhoven. Wcześniej występował w Chivas Guadalajara. W reprezentacji Meksyku gra od 2004 roku i rozegrał w niej 50 spotkań.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze