Viva Espańa- Milito zastąpi Ronaldinho?!


Jak zawsze zapraszamy Was na podsumowanie dnia w Hiszpanii. Dziś m.in o zainteresowaniu Boca Juniors Javierem Saviolą, transferowych planach Atletico i możliwej przeprowadzce Diego Milito na Camp Nou.


Udostępnij na Udostępnij na

Gigant ligi argentyńskiej – Boca Juniors jest ponoć zainteresowany pozyskaniem gracza Realu Madryt – Javiera Savioli. Zespół ten szuka zastępcy Rodrigo Palacio, który najprawdopodobniej po sezonie zmienia barwy klubowe. Palacio jest już pewny opuszczenia Argentyny w lecie. Swoje zainteresowanie tym zawodnikiem wyraziła Chelsea, Lazio oraz Barcelona. Zarząd Boci, w ramach jego zastępstwa, rozważa również transfer Dario Cvitanicha.

Hiszpańskie „El Mundo Deportivo” twierdzi, że snajper Realu Zaragoza, Diego Milito został zaoferowany FC Barcelonie. Odkąd Zaragoza jest na dnie hiszpańskiej ligi, włodarze Blaugrany dokładnie monitorują sytuację argentyńskiego napastnika. Aktualny kontrakt Diego, który jest starszym bratem defensora Barcelony, Gabriela Milito, wygasa w 2011 roku. Mówi się o tym, że Milito może na Camp Nou zastąpić Ronaldinho.

Agent Daniela Alvesa potwierdził, że jego klient otrzymał ofertę z FC Barcelony. Już wcześniej spekulowano o tym transferze, ale dopiero dziś można potwierdzić tą informacje.”Barcelona wyraziła zainteresowanie piłkarzem i pytała nas czy Daniel byłby zainteresowany przejściem do Blaugrany. Ostateczna decyzja należy oczywiście do Sevilli, ale Alves już od dawna marzy o zmianie klubu” -powiedział agent piłkarza.

Władze Atletico Madryt poszukują zmiennika Sergio Aguero oraz Diego Forlana którzy w tym sezonie w prawie każdym spotkaniu grają po 90 minut i są bardzo eksploatowani. Dodatkowo w sierpniu, w którym Atletico będzie najprawdopodobniej walczyło o LM do dyspozycji (najprawdopodobniej) Javier’a Aguirre nie będzie Sergio Aguero który na 99% pojedzie z reprezentacją Argentyny na olimpiadę w Pekinie.

Thiago Motta jest bardzo zaangażowany w sprawę Ronaldinho, byłego klubowego kolegi w FC Barcelonie. Podobno Portugalczyk namawia kolegę do przeprowadzki na madryckie Vicente Calderon. Motta opuścił Camp Nou na zasadzie wolnego transferu w letnim okienku transferowym. Pomimo tego, iż jego pierwszy sezon w Atletico zrujnowała seria kontuzji, zawodnik nadal czuje się szczęśliwy w Madrycie.

Golkiper CF Villarreal, Diego Lopez wierzy, że teraz, po podpisaniu nowego kontraktu, utnie raz na zawsze wszelkie plotki dotyczącego jego transferu. Zawodnik przez kilka tygodni był łączony m.in. z Juventusem Turyn, a wiele mówiło się o jego ewentualnym odejściu do jednego z klubów Primera Division, lecz były to po prostu wymysły hiszpańskiej prasy, która jest z tego dobrze znana.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze