Viva Espańa- Laporta pierwszy pogratulował Realowi!


Dziś w naszym cyklu przeczytacie m.in. o pięknym geście Joana Laporty do Ramona Calderona, propozycjach transferowych dla Joaquina, oraz kolejnych już doniesieniach w sprawie transferu Davida Villi.


Udostępnij na Udostępnij na

Ramon Calderon pochwalił prezydenta Barcelony, Joana Laportę, za to, że był on pierwszym, który pogratulował Realowi mistrzostwa, podczas lotu powrotnego z Pampeluny w niedzielę wieczorem. Między rywalami zaczyna budować się nić porozumienia. Szef klubu z Madrytu był pod wrażeniem klasy swojego katalońskiego odpowiednika, który wykonał tak mocny ukłon w stronę „Królewskich” zaraz po meczu. „- To był pierwszy telefon, jaki otrzymałem. O 1:20 nad ranem, zaraz przed wylądowaniem, Joan Laporta mi pogratulował. Myślę, że to wspaniały gest” – mówił ujęty telefonem od rywala Calderon.

Everton i Roma zainteresowały się ostatnimi czasy osobą Joaquina. Agent gracza Valencii oznajmił ostatnio, iż sprawa przenosin jego klienta do innego klubu jest rzeczą otwartą. Dwa kluby złożyły już oficjalne zapytania na temat reprezentanta Hiszpanii, któremu po przeprowadzce z Betisu Sevilla, nie wiedzie się zbyt dobrze na Estadio Mestalla. Media z Półwyspu Iberyjskiego sugerują, iż jedynym wyjściem ze złej sytuacji finansowej Valencii wydaje się być wyprzedaż najlepszych graczy, którzy aż nadto obciążają klubową kasę.

Hiszpański dziennik MARCA każdego dnia informuje o nowych informacjach dotyczących Davida Villi i Realu Madryt, który jest najbliżej jego pozyskania. Drużyna ze stolicy Hiszpanii ma zamiar zaoferować 'El Guaje’ pięcioletni kontrakt i zarobki w wysokości pięciu mln euro na rok i dzięki temu znalazłby się zaraz za Raulem czy też Casillasem. Villa jest jednym z najbardziej opłacanych zawodników w swojej obecnej drużynie jaką jest Valencia CF, lecz w Realu mógłby zarabiać znacznie większe pieniądze niż te które dostaje na Mestalla.

W Barcelonie wrze. Media wciąż spekulują kto odejdzie a kto przyjdzie w zbliżającym się okienku transferowym na stadion Camp Nou. Według hiszpańskiej prasy, jednym z najpoważniejszych kandydatów do składu Blaugrany jest Duńczyk Christian Poulsen. Jedno ze źródeł mówi o spotkaniu Duńczyka z przedstawicielami ,,Dumy Katalonii”, w jednym z hoteli w Sevilli. Sam zawodnik zaprzecza tym rewelacjom. Tak więc musimy poczekać aż Barcelona oficjalnie potwierdzi zainteresowanie Poulsenem.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze