Viva Espańa- kolejna oferta dla Henrego


Dziś w naszym cyklu m.in. o zaskakującej ofercie dla Thierry'ego Henrego z Newcastle, kolejnych transferowych zainteresowaniach Barcelony, oraz "walce" Valencii o El Hadjiego Dioufa.


Udostępnij na Udostępnij na

Coach Newcastle, Kevin Keegan planuje zaoferować Barcelonie 15 milionów funtów, za Thierry’ego Henry. Była gwiazda Arsenalu Londyn jest podobno na sprzedaż, a Keegan zaakceptował plany władz klubu, by sprowadzić francuskiego snajpera z powrotem do Anglii. Barca zapłaciła za niego 16.1 mln lecz Henry zawiódł. Thierry nie jest zgrany, ponieważ gra na pozycji, na której nie grał przed przybyciem do Hiszpanii. Mówiło się o jego przeprowadzce do USA, ale Anglia będzie celem numer jeden, po tym jak to Francuz chciałby więcej widzieć swoją córkę Tea.

Dyrektor sportowy Barcelony, Txiki Begiristain przeprowadził pierwsze rozmowy z agentem snajpera RCD Malorca, Daniego Guizy. Jak podaję  Marca  Begiristain już wcześniej utrzymywał się w kontakcie z Nuria Bermudez’em, agentem piłkarza. Warto również wspomnieć, iż usługami piłkarza interesuję się także Valencia. Barca ma jeszcze czas na złożenie oferty, ale Begiristain wie, że Guiza mógłby zawitać na Camp Nou już w lecie.

Valencia jest kolejnym zespołem, który włączył się do walki o pozyskanie gwiazdy reprezentacji Senegalu i Boltonu Wanderers, El Hadjiego Dioufa. Były piłkarz Liverpoolu wyznał jakiś czas temu, że nie ma ochoty na kontynuowanie swojej kariery w klubie z Reebok Stadium, co wzbudziło zainteresowanie ze strony innych klubów. Jak podaje The Mirror działacze „Ches” są skłonni zaoferować za zawodnika kwotę 5 milionów funtów. Wśród zainteresowanych wymienia się także takie kluby jak Atletico Madryt, Everton, Portsmouth oraz Roma.

Obrońca FC Sevilli, Federico Julian Fazio przedłużył swój obecny kontrakt, który będzie obowiązywał do czerwca 2013 roku. Jeden z najzdolniejszych argentyńskich młodych obrońców w obecnym sezonie występuje często w podstawowym składzie. Fazio grał poprzednio w Ferro Carril Oeste, skąd w 2007 roku trafił do Sevilli. Nową klauzulą odejścia piłkarza jest kwowa 21 milionów euro.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze