Viva Espańa- czyli podsumowanie dnia


Za nami 29. kolejka Primera Division. Sporo się działo i doszło do sensacyjnych rozstrzygnięć. O tym co działo się w Hiszpanii w poniedziałek, znajdziecie jak zawsze w naszym podsumowaniu dnia.


Udostępnij na Udostępnij na

Thierry Henry mimo, że miał dostać powołanie do kadry Francji, to ostatecznie w poniedziałek został zwolniony z wyjazdu na krótkie zgrupowanie. Dziś służby lekarskie Barcelony zbadały zawodnika i wykryły przeciążenie mięśnia lędźwiowego. Klub powiadomił Federację Francuską Piłki Nożnej, która w tą środę przyjmie we Francji na Stade de France reprezentację Anglii. Henry jest jednak do dyspozycji Rijkaarda przed spotkaniem z Bestisem.

Zawodnik Valencii, Carlos Marchena, który we wczorajszym meczu z Barceloną głową próbował zatrzymać potężne uderzenie Gutiego z rzutu wolnego, a chwilę później, nieco zdezorientowany, ale przytomny, zmuszony był na noszach opuścić boisko, wyszedł już ze szpitala i razem z kolegami z zespołu wrócił do Walencji.

Jesús Navas, który w zeszłą sobotę podczas meczu z Atlético doznał kontuzji i został zmieniony już w 43. minucie meczu przez Toma De Mula, będzie gotowy na spotkanie z Realem Madryt w przyszłą niedzielę. Zawodnik trenował w poniedziałek już bez problemów i wszystko wskazuje na to, że nic nie powinno stać na przeszkodzie występowi tego zawodnika na Santiago Bernabéu.

Real Saragossa nawiedziła plaga kontuzji. Grę w tym sezonie zakończył już Generelo. Największy pechowiec tego sezonu, będzie musiał 27 marca przejść operację i pewny jest jego brak do końca rozgrywek. Matuzalem z kolei ma przejść zabieg prześwietlenia kolana. Aimar nie gra od 15 grudnia, kiedy to przeszedł operację, a jego rehabilitacja się przedłuża. Oprócz nich do gry są niezdolni Sergio, Cuartero i Gabi.

Do walki o świetnego napastnika Sewilli, Luisa Fabiano, włączają się kolejne kluby. Po doniesieniach o chęci opuszczenia Andaluzji przez rodzinę napastnika, do grona zainteresowanych jego pozyskaniem dołączyły ostatnio kolejne wielkie kluby, takie jak: Roma, Manchester United i Manchester City. Wcześniej chęć „ściągnięcia” Fabiano do siebie deklarował Real Madryt i FC Barcelona.

Bernd Schuster poinformował, że Real Madryt oficjalnie wyraził zainteresowanie pozyskaniem w swoje szeregi niezwykle utalentowanego snajpera Ajaxu, Klaas-Jan Huntelaara. Szkoleniowiec Królewskich mówił o jego wielkich zdolnościach i potencjale, dorównującym umiejętnościom dwóm wielkim Holendrom, Marco van Bastenowi i Ruud van Nistelrooy. Powiedział także, że Huntelaar przypomina swoim stylem grę świetnego snajpera Barcelony, Johana Cruyffa.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze