Villa jak Di Stefano


David Villa od kilku miesięcy imponuje wspaniałą skutecznością. Król strzelców Mistrzostw Europy w dalszym ciągu trafia do siatki nie tylko w meczach ligowych, ale również w spotkaniach reprezentacyjnych.


Udostępnij na Udostępnij na

Villa w reprezentacji Hiszpanii rozegrał 39 spotkań i strzelił 23 gole co sprawiło, że w ogólnej klasyfikacji strzelców występujących w barwach Hiszpanii znalazł się na równi ze słynnym piłkarzem Realu Madryt, Alfredo Di Stefano. Napastnik Valencii w meczu reprezentacji przeciwko Belgii dał swojemu zespołowi kolejne trzy punkty strzelając drugą i zwycięską bramkę dla Hiszpanii.Jeśli 27-letni Hiszpan dalej będzie w takiej formie, to niewykluczone, że jego miejsce w historii hiszpańskiej piłki będzie jeszcze wyższe.

– David Villa jest w fantastycznej formie i zdobywa wiele bramek nie tylko dla reprezentacji, ale również dla swojego zespołu. Gdy David ma piłkę przy nodze, to naprawdę ciężko jest go zneutralizować – powiedział Raul Albiol, piłkarz Valencii i rep. Hiszpanii.

To głównie dzięki wspaniałej grze Villi Hiszpanie zdobyli Mistrzostwo Europy i, jak już teraz zapowiadają, za dwa lata chcą wygrać Mistrzostwo Świata. Czy im się to uda?

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze