Tiago: Mogę odejść z Juve


Były zawodnik Chelsea Londyn oraz Olympique Lyon, a obecnie reprezentujący barwy Juventusu Turyn – Tiago zastanawia się, czy nie przeprowadzić się z Włoch.


Udostępnij na Udostępnij na


Tiago motywuje swoją decyzję faktem, że dwóch ostatnich sezonów w barwach Juventusu Turyn nie zalicza do udanych. Pomocnik „Starej Damy” poważnie zastanawia się nad powrotem do swojej ojczyzny – Portugalii. Tiago zasilił barwy Juventusu Turyn w 2006 roku za dość wysoką kwotę, wynoszącą 13 milionów euro. Początkowo był przedstawiany jako wielka gwiazda, jednak realia okazały się inne. Portugalczyk wciąż musiał walczyć o miejsce w podstawowej jedenastce, co często go przerastało.

We włoskim futbolu najbardziej liczy się taktyka, a nie ukrywam, że nie odpowiada to prezentowanemu przeze mnie stylowi gry – przyznaje Tiago. – Mój powrót do Portugalii? Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Do tej pory nie udało mi się zdobyć mistrzostwa Portugalii, więc być może to będzie moje kolejne wyzwanie. Póki co, mam ważny kontrakt z Juventusem, lecz nie wiem, co zdarzy się w najbliższej przyszłości.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze