SPL: Celtic z kompletem punktów, pojedynek polskich bramkarzy na remis

W sobotnim meczu 31. kolejki Scottish Premier League Celtic Glasgow pokonał na własnym terenie Hamilton 4:0.

Gospodarze już w czwartej minucie objęli prowadzenie po golu Samarasa. Niecałe dwadzieścia minut później McGeady  podwyższył wynik i podopieczni Gordona Strachana schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie gospodarze strzelili także dwa gole. Całe spotkanie rozegrał Artur Boruc.

Zespół Łukasza Załuski – Dundee United, zremisował 2:2 z Hibernian, w którego barwach występuje Grzegorz Szamotulski. Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy. Już po dziesięciu minutach gry przegrywali 2:0 po trafieniach Nisha. Jednak w drugiej połowie Dundee wzięło się w garść. W 52. minucie Kenneth zdobył kontaktowego gola, a w doliczanym czasie gry Goodwillie, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej strzelił wyrównującego gola.

Komplet punktów zgodnie z oczekiwaniami zdobyli piłkarze Hearts, którzy pokonali przed własną publicznością Kilmarnock. Jednak zwycięstwo gospodarzom nie przyszło łatwo. Już na początku spotkania goście objęli prowadzenie. Jednak do przerwy to drużyna Adriana Mrowca wygrywała. W drugiej części gry ,,Serca” dołożyły jeszcze jedną bramkę i miejscowi kibice mogli cieszyć się z kompletu punktów.

Zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli Inverness pokonał St. Mirren. Goście prowadzili już po siedmiu minutach gry, jednak w końcówce pierwszej połowy Morais wyrównał wynik spotkania, ustalając go zaraz na początku drugiej połowy.

Podziałem punktów zakończył się pojedynek Motherwell i Aberdeen. W pierwszej części spotkania to gospodarze dominowali i to oni schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie Aberdeen zdołał zremisować. Ich zapędy zostały jednak pohamowane w 70. minucie, kiedy Considine zobaczył czerwoną kartkę.