Sparingowe zwycięstwo Ruchu

27 czerwca 2010 Sparingowe zwycięstwo Ruchu

Ruch Chorzów ograł w towarzyskim meczu Piasta Gliwice 1:0. Jedynego gola zdobył Sebastian Olszar.

„Niebiescy” wygrali swój drugi sparing. Pokonanie spadkowicza Ekstraklasy nie przyszło jednak łatwo.

Sebastian Olszar zdobył cenną bramkę dla Ruchu
Sebastian Olszar zdobył cenną bramkę dla Ruchu (fot. KMT/ korona-kielce.pl)

Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Sebastian Olszar, który w poprzednim sezonie grał w… Piaście. Dla napastnika było to drugie trafienie w meczach sparingowych. Olszar ma zastąpić, sprzedanego do Korony Kielce, Andrzeja Niedzielana.

Mecz z Piastem stał na wysokim poziomie. W pierwszej połowie znakomitą sytuację stworzył Wojciech Grzyb, w sytuacji sam na sam z Aleszem Korinkiem obronną ręką wyszedł bramkarz gości.

W drugiej odsłonie gola zdobył Olszar, który popisał się ładnym strzałem głową w 60. minucie spotkania. Następnie Arkadiusz Piech ładnie zakręcił obroną Piasta, ale jego strzał zablokowali obrońcy gliwiczan.

Przed „Niebieskimi” mecz z Szachtiorem Karaganda w europejskich pucharach.