Skorża: Mieliśmy czarny dzień

Szkoleniowiec Legii Warszawa, Maciej Skorża, przyznał na konferencji pomeczowej, że jest zmartwiony liczbą błędów, które popełnili jego podopieczni w starciu z PSV. Na skutek tych błędnych decyzji „Wojskowi” ulegli Holendrom 0:3.

Chociaż Legia przegrywała po pierwszej połowie z PSV, to mogła mieć nadzieję na odwrócenie losów meczu w drugiej połowie, bo różnicę stanowiła tylko jedna bramka. W 58. minucie z boiska wyleciał jednak Dusan Kuciak i to zdarzenie zdaniem Skorży ostatecznie przesądziło o porażce jego piłkarzy.

Przegraliśmy wysoko, ale najbardziej martwi mnie to, że mieliśmy dziś czarny dzień popełniliśmy mnóstwo błędów i zanotowaliśmy dużo niefortunnych interwencji, które wpłynęły na przebieg tego spotkania.

Zaczęliśmy naprawdę dobrze i liczyłem, że to my jako pierwsi zdobędziemy bramkę. Holendrzy strzelili gola po kardynalnym błędzie naszych zawodników, który był kulminacyjnym punktem meczu. Czerwona kartka dla Dusana Kuciaka ostatecznie odebrała nam szanse na odniesienie korzystnego rezultatu.

Przekonaliśmy się, jak wiele brakuje nam do rywalizacji z tak dobrymi drużynami graliśmy ze zdecydowanie najlepszym zespołem w naszej grupie. PSV to klub europejskiego formatu. Pewnych rzeczy nie da się nadrobić niewątpliwą ambicją. Ten wieczór jest dla nas bardzo negatywny, lecz przed nami kolejne mecze w Lidze Europejskiej, więc to dla nas jeszcze nie koniec.

Gdyby piłka polegała tylko na statystykach, należałoby się zająć inną dziedziną sportu. Czasem jeżeli drużyna nie strzela celnie w światło bramki, nie oznacza, że gra ona bardzo źle. Zagraliśmy dziś z zespołem, w meczu z którym połowa polskiej ligi nie oddałaby celnego uderzenia na bramkę.

Jest zbyt wcześnie, by wypowiadać się o pozytywnych stronach tego meczu. Jestem zadowolony z początku spotkania, kiedy potrafiliśmy grać otwartą piłkę i zagrażać rywalom na ich połowie. Zmierzyliśmy się z drużyną, która jest na tę chwilę z zupełnie innej półki niż Legia podsumował spotkanie Skorża.

Z rezultatu odniesionego na Pepsi Arenie zadowolony był za to szkoleniowiec gości, Fred Rutten. Jego zdaniem o losach pojedynku nie przesądziła kartka dla Kuciaka, ale fakt, iż PSV było w przebiegu całego spotkania zespołem lepszym.

Na początku drużyny musiały się do siebie przyzwyczaić, bo ich styl gry był zupełnie inny. Nie zmienia to faktu, że to było fantastyczne zwycięstwo powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener PSV Eindhoven, Fred Rutten.

Cały zespół zaprezentował się dziś naprawdę dobrze i zasługuje na słowa pochwały. Młodzież zagrała bardzo pozytywnie, natomiast Jetro Willems opuścił boisko i z powodu żółtej kartki i dlatego, że niebawem gramy z Feyenoordem Rotterdam, więc chciałem go oszczędzić.

Nie potrafię ocenić, czy to rzut karny i czerwona kartka zadecydowały o ostatecznym rozstrzygnięciu. Uważam, że byliśmy lepsi w całym spotkaniu, natomiast Legia, grając w osłabieniu, z każdą minutą opadała z sił powiedział Rutten.