Simeone: Koke ma przed sobą wielką przyszłość

26 stycznia 2014 Simeone: Koke ma przed sobą wielką przyszłość

Szkoleniowiec Atletico, Diego Simeone, chwalił swojego młodego pomocnika Koke, który w 21. kolejce La Liga zaliczył setny występ w barwach Atletico.

Simeone wzniósł Atletico na wyżyny
Simeone wzniósł Atletico na wyżyny (fot. Article.wn.com)

Koke jest łączony obecnie m.in. z Manchesterem United. Simeone ma nadzieję, że piłkarz  stanie się wzorem do naśladowania dla młodych wychowanków „Rojiblancos”.

Przed nim świetlana przyszłość. Daje nam wiele rozwiązań w grze i jest przykładem chłopaka, który przebił się z nizin do pierwszego zespołu – zaznaczał Simeone.

Argentyński trener odniósł się również do zwycięskiego spotkania Atletico z Vallecano (4:2): – To był trudny mecz, ponieważ Rayo jest odważną drużyną, która nie boi się gry. Bardzo dobrze radziliśmy sobie w pierwszej połowie, ale później rywal zbalansował swoją grę i strzelił nam gola. Niemniej jednak 3:1 po pierwszej połowie to nie był zły wynik – mówił szkoleniowiec.

Obecnie ekipa Simeone okupuje drugą pozycję w lidze, z taką samą liczbą punktów, co pierwsza Barcelona.