Redakcja

Reakcje Twittera na powrót Ligi Mistrzów!


16 lutego 2016 Reakcje Twittera na powrót Ligi Mistrzów!

Najbardziej prestiżowe rozgrywki w Europie powróciły po ponad dwumiesięcznej przerwie i od samego początku nie brakowało w nich emocji. Na co najbardziej zwracali uwagę internauci?


Udostępnij na Udostępnij na

Przed spotkaniem uwaga, klasycznie już w przypadku meczów fazy pucharowej, skupiała się na Zlatanie Ibrahimoviciu i jego nie najlepszych statystykach strzeleckich w tej fazie turnieju.

Jednak w 39. minucie starcia na Parc des Princes uciszył wszystkich krytyków tym rzutem wolnym…

https://twitter.com/ZIatanVines/status/699691612490887171

… co spowodowało kolejną falę zachwytów nad szwedzkim napastnikiem (tym razem chyba trochę na wyrost).

W przerwie meczu zasiadający w studiu stacji BT Sports Rio Ferdinand skrytykował Johna Obiego Mikela za zachowanie przy tym rzucie wolnym, mówiąc: – Jeżeli jesteś w murze, to musisz mieć jaja, żeby przyjąć strzał na siebie, a nie się odwracać. To samo powiedział Lothar Matthaus komentujący LM dla niemieckiej telewizji.

Uwaga głównie była skupiona właśnie na Nigeryjczyku, ale nie z powodu nieszczęśliwego zachowania przy feralnym rzucie wolnym a dzięki bramce strzelonej przez niego na sekundy przed końcem pierwszej części gry. Bramce, która była swego rodzaju odkupieniem win. Co ciekawe, dotąd Chelsea nigdy nie przegrała, jeśli Mikel trafiał do siatki rywali, co – jak już wiemy – jest już serią przerwaną.

https://twitter.com/rafa_lebiedz24/status/699693221186822144

https://twitter.com/BreatheSport/status/699693057625739264

 

Ostatecznie reakcja większości ludzi była taka, że więcej oczekiwano po mistrzach Francji a zdecydowanie mniej po gościach. Przed meczem, w wyniku poważnych osłabień w linii obrony, wielu stawiało na wysoki i pewny triumf paryżan, a tymczasem okazało się, że „The Blues” umieli skutecznie stawić opór i wywieźć nie najgorszy wynik znad Sekwany.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze