PSG remisuje w końcówce!

2 kwietnia 2013 PSG remisuje w końcówce!

Po niezwykle zaciętym meczu PSG zremisowało z FC Barcelona 2:2. Wynik otworzył Messi, ale po przerwie nie wyszedł już na murawę. Wyrównał Ibrahimović, strzelając bramkę ze spalonego. Kolejnego gola zdobył Xavi z kontrowersyjnego karnego. Wyrównał Matuidi w 94. minucie.

22:56 To już wszystko. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje live na iGol.pl!

22:53 Pokuszę się jeszcze o kilka słów podsumowania, bo był to bardzo ciekawy mecz.. Z pewnością na pochwałę zasługuje gra Paryżan. Barcelona miała z nimi spory problem. Martwić może kontuzja Messiego, ale trzeba czekać na jakieś oficjalne komunikaty. Czy rzut karny był sprawiedliwy? Nie mnie to oceniać. Jeżeli jednak nie był podyktowany sprawiedliwie, to należy pamiętać o nieprawidłowo zdobytej bramce PSG. Ibra był daleko za linią obrony i zachodzę w głowę, gdzie sędzia miał oczy. Gol na 2:2 to kwintesencja tego meczu. Rewanż na Camp Nou szykuje się bardzo ciekawie. Zwłaszcza, ze niepewny jest występ Argentyńczyka, a Mascherano przekroczył limit żółtych kartek i będzie zmuszony pauzować.

22:38 KONIEC MECZU! Sędzia Stark od razu zakończył spotkanie. ALEŻ EMOCJE W KOŃCÓWCE!

90+4′ GOOOOOOOOOOOOOOOOL GOOOOOOOL GOOOOOOL GOOOOOOOOOL GOOOOOL, NIESAMOWITE. 2:2! Matuidi! Matuidi!

90+2′ Kolejny ofsajd Ibry! Powtórka pokazała, że na spalonym było aż czterech piłkarzy PSG. Cała drużyna ruszyła do ataku!

90+1′ GOOOOL IBRA! Ale sędzia podnosi chorągiewkę. Powtórki pokazały, że się nie mylił. Ależ emocje!

90′ Cztery minuty doliczone!

89′ XAVI GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! GOOOOOOL!!

88′ KARNY DLA BARCELONY!!! Alexis wywraca się w polu karnym. Uważam, że faul był, ale nie wiem, czy karny zasłużony. Alexis chyba by do piłki nie doszedł.

82′ Na powtórce widać jednak, że Ibra był na spalonym. I to nie małym!

81′ Na boisku za Villę pojawił się Tello. W ostatnim ligowym meczu z Celtą był wyróżniającym się graczem. Zdobył bramkę oraz asystę w zremisowanym 2:2 spotkaniu.

80′ Piłkę głową uderzał jeden z piłkarzy PSG. Ta odbiła się od słupka i wpadła wprost pod nogi Ibrahimovicia. 1:1!

79′ GOOOOL GOOOOOL GOOOOOOOOOOOOOL IBRA !!

Leo Messi dał prowadzenie Barcelonie po świetnej asyście Alvesa
Leo Messi dał prowadzenie Barcelonie po świetnej asyście Alvesa (fot. skysports.com)

76′ W polu karnym leżało aż dwóch graczy „Barcy”. Zderzyli się w powietrzu, więc gra była kontynuowana. Na sytuację sam na sam wyszedł Ibra, ale piłkę wybronił świetnie Valdes. Mamy teraz duże zamieszanie na boisku, bo piłkarze „Barcy” mają pretensje, że gra była kontynuowana. Moim zdaniem niesłuszne.

75′ KOLEJNE OSŁABIENIE „BARCY” PRZED REWANŻEM! Mascherano dostaje żółtą kartkę i tym samym eliminuje się z meczu na Camp Nou.

74′ XAVI!!! Ależ było blisko! Piłkę podbił Alex i o mały włos nie wpadłaby ona do bramki. Bardzo głęboki wdech wziął Sirigu.

73′ Będzie rzut wolny dla „Barcy”…

71′ Kontra PSG zapowiadała się bardzo ciekawie, ale została stłumiona już w połowie boiska.

70′ Na strzał z bardzo ostrego kąta zdecydował się Maxwell, ale skończyło się na dużym jęku tłumów na Parc des Princes.

69′ Nie ma niespodzianki. Verratti za Beckhama.

68′ Świetny strzał Alvesa z rzutu wolnego. Przestrzelił tylko odrobinę. A do wejścia szykuje się Verratti. Kogo zastąpi? Czyżby Davida?

22:09 W drugim meczu Bayern prowadzi już 2:0! Zapraszam do relacji, którą prowadzi dla Was Mateusz Sobiecki!

66′ Pierwsza zmiana w PSG. Za Lavezziego wchodzi Menez.

65′ Żółtą kartką ukarany Maituidi za faul na Inieście.

63′ Sanchez!! Co on zrobił!? Piłkarz dostał futbolówkę na szóstym metrze, ale zaplątała mu się pod nogami. Kolejne fenomenalne podanie Alvesa.

62′ Kontra PSG, ale piłka do dośrodkowaniu trafia prosto w ręce Valdesa.

61′ Żółta kartka dla Alby.

57′ Piłka na razie krąży jak bumerang pomiędzy drużynami.

52′ A więc miałem rację za pierwszym razem. Nie kolano a udo jest powodem zejścia z boiska Messiego. Jutro testy, które mają wykazać, jak poważna jest kontuzja. Występ w rewanżu stoi jednak na razie pod znakiem zapytania.

48′ Wydaje się, że decyzja o postawieniu na Beckhama była nietrafiona, Anglik bowiem spisuje się do tej pory dosyć słabo. Trener PSG trzyma go jednak na razie na boisku. Moim zdaniem jest on jednak pierwszy do zmiany.

45′ Zaczynamy drugą część meczu!

45′ Z boiska zszedł Messi. A więc jednak! W jego miejsce Fabregas!

21: 39 Podsumowanie pierwszej połowy:
Bardzo żywo zaczęli piłkarze PSG. Wyszli bardzo wysoko, a pressingiem atakowali Barcelonę już na pierwszych metrach. Zarówno w ofensywie, jak i defensywie pracowała cała drużyna. Doszło nawet do tego, że widzieliśmy Ibrę na własnej połowie próbującego odebrać piłkę. Na pewno trzeba powiedzieć o szansie PSG z 4. minuty. To mogło dać prowadzenie. Zabrakło naprawdę niewiele. Powoli jednak do głosu zaczęła dochodzić Barcelona. Gol padł właściwie z niczego. Za to trzeba pochwalić Alvesa. Asysta była fenomenalna. Pewnie wykorzystał okazję Messi, który, jak się okazało, narzekał na ból kolana  i tu mój błąd, bo pisałem o udzie. Nie utykał, ale było widać rozcięcie.

45+1 Messi jednak wrócił na boisko, jednak nie jest pewne, czy wybiegnie na drugą połowę. Kilka chwil później Stark zakończył pierwszą część spotkania. Za moment krótkie podsumowanie pierwszej połowy.

45′ Minuta doliczona.

44′ Wiele wskazuje na to, że Messi będzie zmuszony zejść z boiska. Naciągnął chyba mięsień w prawym udzie. Do rozgrzewki wybiegł Fabregas.

39′ Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę wybijać próbował Beckham. Ta jednak trafiła do Daniego Alvesa, który fenomenalnym podaniem znalazł Messiego. Argentyńczyk nie miał problemów z wykończeniem akcji.

38′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL MESSSSSIIIII!

37′ Strzał zza pola karnego Alexisa i kolejny rzut rożny. Ponownie dośrodkowuje Xavi.

35′ Rzut rożny dla Barcelony. Wykorzystywał Xavi, ale z zagrożenie głową oddalił Ibra.

30′ Piłkarze PSG nie biegają bez sensu za piłką rozgrywaną przez „Barcę”. Znakomicie są jednak ustawieni. Stare przysłowie mówi: „Lepiej mądrze stać, niż głupio biec”. I widać, że na razie świetnie się sprawdza.

24′ Barcelona wyraźnie uspokoiła grę. Ich tiki-taka jest rozgrywana przy intensywnych gwizdach.

21′ Teraz błąd Pastore. Źle próbował wycofać piłkę do Moury.

19′ PSG gra znakomity futbol. Ci, którzy przewidywali łatwe zwycięstwo Katalończyków, muszą oddać honor gospodarzom, bo to oni kontrolują grę.

18′ IBRA!! Niezwykle silne uderzenie, ale kolejna znakomita interwencja Valdesa.

17′ Żółta kartka dla Pique za faul na Ibrahimoviciu na 20. metrze. Kto wykona rzut wolny?

21:01

Wiecie dlaczego Carlo Ancelotii wystawił Beckhama w wyjściowej11′???”

Jest to zagadka dla wielu obserwatorów. Czytałem różne opinie i mówiło się nawet o chęci wprowadzenia do drużyny większej gwiazdy niż Ibrahimović. Czyli taka zagrywka psychologiczna na uspokojenie Szweda. Prawdziwe powody zna jednak tylko Ancelotti.

14′ Rzut wolny dla PSG. Wykonywał Beckham, jednak goście zdołali oddalić zagrożenie.

13′ Gospodarze wychodzą bardzo wysoko. Piłkarze Barcelony nie mogli przed chwilą wyprowadzić piłki z 20. metra.

12′ Rzut rożny dla PSG, ale nic z tego nie wyniknęło.

11′ Ależ zmotywowani są Paryżanie. Przed chwilą widzieliśmy Ibrahimovicia w defensywie. A to rzadki widok.

9′ INIESTA! Świetne dogranie do środka i mało zabrakło, a Villa dosięgnąłby piłkę.

7′ Jest już spokojniej. Barcelona powoli, ale konsekwentnie zaczyna grać swoje.

5′ Ibrahimović nie kłamał na konferencji prasowej. PSG rzeczywiście z całych sił próbuje zdominować mecz. Większość piłkarzy paryskiej drużyny na połowie rywala. Barcelona musi uspokoić grę.

Tak swoją bramkę celebrował Ibrahimović...
Tak swoją bramkę celebrował Ibrahimović… (fot. psg.fr)

4′ LAVEZZZI! SŁUPEK!!! Ależ wszedł w pole karne piłkarz PSG. Uderzył lewą nogą po długim słupku i było bardzo blisko. A w równolegle rozgrywanym meczu już 1:0 dla Bayernu! Relację z tego spotkania prowadzi dla Was Mateusz Sobiecki.

1′ Burza gwizdów od początku, za każdym razem gdy Barcelona jest przy piłce.

20:45 Niezwykle punktualnie, zaczynamy! Barcelona w żółto-pomarańczowych strojach. PSG w klasycznych granatowych.

20:42 Na Parc des Princes rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów!

20:40 Piłkarze już w tunelu. Widać serdeczne uściski pomiędzy Maxwellem a piłkarzami Barcelony.

20:33 Dzisiaj pierwszy raz od dawna na ławce trenerskiej zasiądzie Tito Vilanova. Barcelonie z pewnością brakowało „szefa” na ławce, ale jak wpłynie na piłkarzy jego powrót? Tyle pytań, a odpowiedzi na wszystkie poznamy już za nieco ponad kilka minut!

20:15 Już tylko 30 minut do meczu! Równocześnie rozpocznie się mecz Bayern  Juventus. Jaki wynik stawiacie w tych obu meczach? Czy któreś z tych spotkań może się rozstrzygnąć w pierwszym meczu?

20:09 Kibice Barcelony bardzo liczyli na powrót Abidala na boisko, ale jak widać nie usiądzie on dzisiaj nawet na ławce rezerwowej. Wraz z nim na trybuny powędrowali Oier oraz Deulofeu.

20:07 Dla pewności potwierdzamy ławki rezerwowe obu zespołów.

Barcelona:
Pinto, Bartra, Montoya, Song, Cesc, Thiago and Tello.

PSG:
Douchez, Sakho, Van der Wiel, Menez, Chantome, Verratti, Gameiro.

20:03 – Prawdopodobnie to najlepszy zespół na świecie w całej historii. Lubi utrzymywać się przy piłce, ale to my będziemy kontrolować mecz, bo gramy u siebie. Łatwo jest mówić o tym, siedząc tutaj, ale najtrudniej zrealizować to na boisku.

Aż ciężko uwierzyć, że te słowa wypowiedział na konferencji prasowej Ibrahimović. Zwłaszcza biorąc pod uwagę jego niechęć do Barcelony.

19:50 Sirigu; Jallet, Alex, Silva, Maxwell; Beckham, Matuidi; Lucas, Pastore; Lavezzi, Ibrahimovic.

Jednak Beckham wystąpi w dzisiejszym meczu! To duża niespodzianka. Większość ekspertów obstawiała tego piłkarza na ławce rezerwowych, ale, jak widać ,Carlo Ancelotti postanowił inaczej. Czy będzie to dobra decyzja? Co sądzicie o tym wyborze?

19:45 A więc jeżeli chodzi o Barcelonę, to nie ma zaskoczenia. Właściwie jedyną niewiadomą był występ Alexisa, za którego mógł grać Tello. Vilanova zdecydował się jednak na bardziej doświadczonego piłkarza.

19:43 Znamy już wyjściową jedenastkę „Barcy”!

Valdes, Alves, Mascherano, Pique, Alba; Sergio, Iniesta, Xavi; Villa, Messi, Alexis.

19:31 Tradycyjnie już zachęcamy do zadawania pytań dotyczących meczu w komentarzach.

19:30 Najgroźniejszą bronią Barcelony będzie z pewnością atak pozycyjny. W tym piłkarze z Katalonii są najlepsi na świecie. Każdy z pewnością wie również, że najskuteczniejszym sposobem na „Barcę” jest gra szybkimi kontrami. A właśnie one stanowią największy atut paryżan. PSG jest dodatkowo świetnie zdyscyplinowane defensywnie, a duet Silva – Alex będzie z pewnością trudnym wyzwaniem dla ofensywy „Blaugrany”.

19:11 „Celtic Glasgow i AC Milan były w stanie pokonać Barcelonę, więc w meczu z takim rywalem jak PSG wszystko jest możliwe” – pisze na swoim blogu Arsene Wenger. Czy i Waszym zdaniem „Barca”wróci na Camp Nou na tarczy?

19:00 Ćwierćfinały Ligi Mistrzów czas zacząć! W jednym z dwóch wtorkowych spotkań zmierzą się Paris Saint-Germain z FC Barcelona! Kto po dwóch godzinach emocji będzie bliższy awansu do półfinału Champions League?