Piotr Żemło – nowy zawodnik Odry Opole


Zmiany w stadninie przy Oleskiej w Opolu

11 września 2018 Piotr Żemło – nowy zawodnik Odry Opole
Odra Opole

Długo planowano wzmocnienia obrony w Odrze Opole, aż nadeszła odpowiednia chwila. Po ośmiu meczach tego sezonu sztab trenerski i zarząd postanowił sprowadzić Piotra Żemłę. Ten młody, lecz bardzo dobrze zapowiadający się zawodnik podpisał umowę z klubem do końca czerwca 2019 roku z możliwością przedłużenia o dwa lata.


Udostępnij na Udostępnij na

Odra Opole

Kim jest nowy zawodnik Odry Opole?

Piotr Żemło pochodzi z Giżycka, tam stawiał pierwsze kroki w piłkarskiej karierze. Jest wychowankiem tamtejszych Mamrów. Już jako nastolatek znalazł się w Wiśle Kraków. Najpierw grał w Młodej Ekstraklasie, a później przez ponad pięć lat reprezentował barwy Wisły, w której rozegrał osiem meczów w najwyższej lidze w kraju. Kariera dalej zaprowadziła młodego zawodnika do Wisły Puławy, z którą spadł z 1. ligi, a później spisywał się świetnie poziom niżej. Rozegrał w drugiej lidze 23 mecze. Przed przyjściem do Opola ten 23-letni gracz był wolnym piłkarzem. Nowy „nabytek” Odry ma 190 cm wzrostu i może zasilić środek pola, jak i prawą stronę defensywy.

Piotr ma 23 lata, więc jak na stopera jest jeszcze dość młody i perspektywiczny. Potrafi też dobrze wyprowadzić piłkę. Był wyróżniającym się zawodnikiem drużyny z Puław. Wierzymy, że będziemy mieli z niego pożytek. Ireneusz Gitlar, wiceprezes Odry

Co jeszcze przed zawodnikami z Opola?

Odra w tym sezonie miała lepsze i gorsze momenty. Po ósmej kolejce jest na dziewiątym miejscu w tabeli Fortuna 1. liga. Przed nimi jeszcze kilka ważnych spotkań, w których będą musieli powalczyć o punkty. Wielu sympatyków Odry wierzy, że uda im się awansować. Ostatni mecz na własnym stadionie przyniósł drużynie z Opola długo oczekiwany komplet punktów. Wygrali z faworytem tego spotkania Chrobrym Głogów 3:0 po dwóch bramkach Rafała Nizioła i Krzysztofa Janusa.

Teraz po prawie dwutygodniowej przerwie spowodowanej grą reprezentacji Polski do lat 19 na Stadionie przy Oleskiej Odra będzie musiała zagrać maraton spotkań. Następny trudny przeciwnik już w ten piątek. Odra Opole na własnym stadionie podejmie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, spadkowicza z Lotto Ekstraklasy. Nowy zawodnik powinien dlatego ożywić grę Odry i nadać jej świeżość w defensywie. Tak bardzo potrzebną w tej dobrze zapowiadającej się drużynie, która pokazywała wiele razy, że potrafi grać do końca i pięknie wygrywać. Piotr Żemło jest młodym zawodnikiem, który będzie musiał jeszcze wiele w swojej karierze udowodnić. Odra Opole da mu możliwość rozwoju. Życzymy, aby razem z tym klubem sięgnął po awans do Lotto Ekstraklasy.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze